Ei kukaan voi olla noin tunteeton ja kylmä.
Mies, olet oikeasti narsisti
Anonyymi-ap
41322
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Sulla ei ole mitään tunteita, etkä tunne empatiaa.
Kirjoitat aapeeäijä selvästi itsellesi. Onko sinulle tärkeää ajatella, että empatia ei ole sinun juttu? Sen verran kaavamaista soopaa tämä mölinäsi, että psykologia tmv oikeen haukotuttaisi tämä alkeellinen arvostustesi projektointi. T naiselta. Ta To
Ja purkkapallon poksatus bbau
Olet niin hauska, hyvää huomenta ja kivaa päivää sulle :)
Väärin ymmärrettyjä yleensä kohdellaan huonosti ja se voi syödä luottamusta muihin ja uskoa hyvään, jolloin asenne voi monilla silloin muuttua kylmäksi, sitä voi olla hektisessä ympäristössä paljonkin liikkeellä, että ihmiset jaetaan ystäviin ja vihollisiin, käytös sitten sen mukaan?
Kiva kiva aapeeäijä. Et aio ajella yli hymiön kera? Tarkkana ny oppilaat
Miten olet taas tuollaisella tuulella
Taino, en kysynyt tuota. Tarkotin oikeasti olet :)
tuntemattoman on niin helppo huudella osoitteettomasti ja taitaakin olla myös niin, että osuu aloittajan nilkkaan tämä
Ei osu. Kyllä tunnen empatiaa joka päivä eri asioissa.
Kertoo se jotain ehkä sinustakin, että tunnistelet kiihkeästi tätä aloittajaa, joka on itseään omintakeisella tavalla ihaileva äijä sekä vedät ylevästi herneet nenään sen provoista. T naiselta
Toivottavasti et ole mies, joka ajattelee olevansa niin mielenkiintoinen, että voi tuosta vaan hypätä tuntemattoman miehen elämään, pyytämättä. Sitten pitää miestä kylmänä kun oletus kuitenkin on, ettei miehet ole yleensä kiinnostuneita toisistaan. En minä ainakaan, ei minulla ole ollut mieskavereita, eikä sellaiseen ole tarvetta myöskään jatkossa.
Inhovihaan sua, eikä se mene sinulle jakeluun.
Jos vihaat, tee edes se minimivelvoite, että pysyt kaukana hänestä. Sinulla ei ole mitään oikeutta lähestyä häntä.
Niin minä teenkin mutta hän ei jätä minua rauhaan vaan härkkii jo monetta vuotta putkeen.
Kutsu vaikka erikoisryhmä paikalle, kukaan ei ole voittamaton.
Silti se on seksuaalista ahdistelua jos monta vuotta yrittää, eikä usko kun sanotaan että ei kiinnosta
Sinulla se pikkuinen jatkuu tämä prosessointi aapeeäijän avauksissa. Onko tämä mainitsemasi inhoviha saanut sinut kirjoittelemaan häiriintyneellä tavalla? Retorinen kysymys
Ja muuten yksikin vilkaisu minun ns pikkuiseen niin saattaa tulla nyytit takakautta ulos ns
Sekin nyanssi kannattaa näissä tuskan parahduksissa ottaa huomioon, että joku vaikka aapeeäijä saattaa ottaa nk narratiivin haltuun, kuten tuossa edellä voimme todeta. Mutta joo näin
Ja millä perustei minulla ei ole tunteita ja olen kylmä?!
NarSissi eli kukkanen sekin onpi. Sissi eli kukkanen.
Mutta mikä ihmeen cyberhyökkäys kauppojen kylmälaitteisiin, jäätelöt kuumia sitten.
Cyborgejen suurhyökkäys, robottien... Arnold-terminaattorit tuhoavat ihmiset hohhoijaas. Jaskaon Paska hoooh.
Alkaisin itkemään jos kaipaamani nainen pitäisi minua narsistina, eikä haluaisi minua halia koskaan.
Kovasti huomionkipeä tämä aapeeäijästä hokeva. Eikö kannata käydä kaappaamassa siementä, niinkuin muutkin vajakit? Saat seuraa, joka ei pääse karkuun ennen 18 ikävuottaan!
Haluatko aapeeäijä avata omintakeista hieman kyseenalaista purkaustasi?
Jos ei kiinnosta, onkin narsisti? Höh.
Sitä odotellessa kun lopetat aloitus teneriffa varvomisen ja viimeisen sanan sutkautuksen. Ei kiinnosta niin tietää mistä tämä sötkötys parempaa sanaa hakiakseni on lähtenyt alun perin liikkeelle. Huonosta seurasta varmaan ja näin
Aloitusten vatvomisen*
Itselläsi on peräti 11 kommenttia tässä aloituksessa.
Mie käännyn aina kylmäksi /&tunteeettomax siinä tilantteessa jos joku on mua kohttaan ilikee tai kylmä eli mä en näytä mitään tunteita sellaista kohttaan vaan kävelen kylmästi poies paikalta sanomatta mittää eikä ilmekään värähdä kasvoillani. Muutaman kerran muutama tyyppi on huudellut hermostuneena perääni kun en ole reagoinut millään lailla. Sanovat mua tunnekylmäksi. Mun tapa ratkoa ongelmat on enemmän jäätyä kylmäksi kuin jää tuollaisissa tilanteissa . Riitely ei mun juttu. Muuten oon kyllä peruskiltti ja mukava sekä aika rento ja avarakatseinen mutta tuollaisissa tilanteissa minusta tulee tunnekylmä pokerinaama. Kaikki eivät pijä tuosta piirteestäni.
Ettei tuu väärinkäsityksiä niin en tietenkään kaikissa riitatilanteissa muutu jääkylmäksi että sen pitää olla oikeasti tosi paha juttu että jonkun pitää tosi pahasti sanoa minulle jolloin muutun tunnekylmäksi jääkalikaksi.
TArkoitan enemmän semmosta jossa joku sanoo minulle "olet huono ihminen" "ei kukaan sua kaipa" "kaikki nauraa sulle kun oot mt-ongelmia poteva".
lisään vielä sen että tällä tyylillä en saa kavereita kovin paljoa kun panen heti välit poikki jos ilmenee että joku on ilkeä. Voi olla etten sietäisi parisuhtteessa kumppania joka riitatilantteessa sanoo hankalasti että panisin välit poikki että sanoisin heti alkumetreillä "hyvästi". Vaativa taidan olla ja jäädä aina yksin.
Mä vain oon sitä tyyppiä joka panee välit poikki aika nopeaa. On vain muutamia kavereita ja nekin on nettikavereita. Eläinten kanssa tuun paremmin toimeen koska ne ei heitä herjaa. Aika moni ihminen kuitenki heittää herjaa esim huumorimielessä enkä pidä sarkastisesta huumorista yhttään. Mun reaktio on aina silloin se jääkylmä suhtautuminen = kävelle pois paikalta eikä sanoa heille mitään. En vain pidä töksäyttelevistä ihmisistä joilta mun mielestä puuttuu tunneäly. Töksäyttelijöitä on ihan liian paljon.
moni pitää mua tosikkona. En ole tosikko kun ymmärrän huumoria mut sarkasmi-huumoria en ymmärrä. Sarkasmi kertoo enemmän sarkasmia puhuvasta mun mielestä.
Tällä palstalla väistelen myös riitakeskustelut koska mun suhtautuminen niihin tilantteisiin on heti jääkylmä ettei heru tunteita mitään. Jos joku oikeasti sanoo täällä toiselle tosi pahasti, ongelma on hänen oma ongelma &suhtautuminen toiseen. Emme edes täällä tunne toisiamme joten ei ole järkeä sanoa kellekään "oot huono ihminen" "senkin löysä paska yhteiskunnan elätti tapa ittes" "sinä olet narsisti mee pois täältä".
eräs humoristinen herjanheittäjä olis halunnu olla mun kaveri mut mie kylmästi panin häneen välit poikki. Hän loukkaantui siitä.
Kohti mirenaa kyllä. Että siinä mielessä olet oikiassa.
Onko joku SSRI juttu?
Narsisti hakkuu kaikki läheiset ja läheisen läheiset.
Nostaakseen omaa ylevyyttään.
Ja hemmetin usein vielä onnistuukin siinä.
Kunnes joku keksii et kyseinen henkilö on Narsisti.
USA n rumppi on sellainen ja kuitenki nuoleskelee puuttinin p. ttä
On ne jotkut sanoneet mun narsistiksi kun muutun tunnekylmäx niissä tilantteissa jos joku esim heittää töksäytteleviä herjakommentteja ja vaikka tarkoittanut ne huumorimielessä niin olen tunnekylmäksi jääkalikaksi muuttunut ja laittanut kaikkii välit poikki että kaupungilla kiertää juoruja ja selän takana puheita minusta minun olevan narsisti mutten välitä niistä kommenteista koska suhtaudun tunnekylmästi tuollaisiin tilantteisiin.
Ihmiset me tulisimme hulluiksi jos alkaisimme uskomaan toisten kommentteja vai mitä?
No kun oon joutunut kiusatuksi monasti elämässäni niin sitten valitsin sen kapean polun että en tapaile ihmisiä että lopetin ihsmiten tapailun 28 vuotta sitten että on mulla muutama hyvin läheinen nettiystävä.
Se on suojautumis-mekanismi että on pitäny kovettaa tunteensa ja kasvattaa kovempi &paksumpi nahka. Siinä on hyvät ja huonot puolensa. Pahimmassa tapauksessa se voi tehdä ihmisestä täysin tunnekylmän mutta ei ole näin mun kohralla käyny kun oon pitäny huolen ettei niin ole käynyt =)
monet kiusatut jää yksin ja ulkokuori kovettuu. Tiiän moniakin kiusattuja myös jotka lähteneet työelämään&tapaamaan ihmisiä kuten ihmiset ruukaa normaalisti tavata toisiansa mutta on sitten myös iso joukko meitä toisenlaisia.
En ole työelämässä ja muutenki työelämän kovuus ei ole mun juttu. Olen erilainen keski-ikäinen yli 40-vuotias mies/ihminen. Olen eläkkeellä eli pääkopan vaikeuksien seurauksesta mulle on myönnetty takuueläke vähän yli 10 vuotta sitte.
Sulla menee apäijä tämä palstaelämä vähän kuin naisen hormonaalinen kierto jota larppaat. Välillä kehuit sitä miestä taivaisiin ja nyt on syklissä taas tämä haukkumis ja arvostelu viestien kirjoittaminen? Mutta mikä on se lopullinen pointti gubbe? Missä on homman Jii?
joku jäätelö-juttu kun yrittänyt säästää mielestgäni hyvän makuista jäätelöä jollekin naapurin tytölle jos hän haluaisi maistaa...