Katse kääntyy jälleen itään, ihan varmasti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/eec451c2-f595-4da1-aae0-aae974afe9d2
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/eec451c2-f595-4da1-aae0-aae974afe9d2
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksi noihin uhkiin reagoidaan? Eikö lentokentillä ole turvatarkastukset, jos ne toimii kuten pitää voi tuollaiset uhkailut jättää huomioimatta.
tais olla asialla Venäläiset lätkäfanit, jotka kosti Suomen aloittamaa boikottia Venäjän lätkäjoukkuetta vastaan
Voivat hyvinkin olla venäläisiä yrittämässä pelotella länsimaiden kansalaisia tai toinen mahdollisuus on, että joku taho haluaa uskotella heidän olevan venäläisiä, jotta saadaan provosoitua vastakkainasettelua.
LENTOLIIKENTEEN POMMIUHKAUKSISSA KAKSI SUIHKUHÄVITTÄJÄÄ LENTÄÄ MATKUSTAJAKONEEN LÄHETTYVILLÄ SEN VUOKSI ETTÄ TARVITTAESSA MATKUSTAJAKONE VOIDAAN PAKOITTAA LENTÄMÄÄN ASUMATTOMILLE SEUDUILLE JOTTA SE VOIDAAN SUIHKUHÄVITTÄJISTÄ AMPUA TURVALLISESTI ALAS.
NÄIN MENETELLÄÄN KOSKA JOS MATKUSTJAKONEESSA ON POMMI JA SE VOISI LENTÄÄ ASUTUILLE ALUEILLE VAIKKA KAUPUNGIN YLÄPUOLELLE JA RÄJÄHTÄÄ SIINÄ JOLLOIN SE AIHEUTTAA TODELLA MITTAVAA TUHOA.
Pitäis vaan luottaa omiin turvajärjestelyihin ja olla huomioimatta ryssän hybridivaikuttamista millään tavalla.