Callup: Mitkä sinun suosikkiranujasi??

Ostin niitä halvimpia Xtran belgialaisia kilo/ 1,59 €, vaikkeivät ne kotimaisen Mummon pernatkaan kalliita olleet.
Hyväksihän nuo Airfryerissä tulivat 200 C - 15 min.
1064
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ne savukranut mitä heiteettiin intissä.

Äänestä

Miks niitä sanotaan ranuiksi?

Äänestä
  • Sitä minäkin ihmettelen, jotain oulun murretta?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sitä minäkin ihmettelen, jotain oulun murretta?

    Joku sanoi jopa raneiksi!

    Äänestä

Miksi et kirjoita Kallup tai Gallub?

Äänestä
  • Jotta sinullakin Teijo olisi jotain pakerrettavaa..

    Äänestä

K marketista en osta mitään

Äänestä
  • Xtra on osuuskaupan prandi

    Äänestä

Ostan kuoriperunoita. Lidlissä on parhaat.

Äänestä
  • Samoja saa suomikaupoista.

    Laphalaisten puikhula peukhalopottuja en osta lainkaan..:D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ostin niitä halvimpia Xtran belgialaisia kilo/ 1,59 €, vaikkeivät ne kotimaisen Mummon pernatkaan kalliita olleet.
Hyväksihän nuo Airfryerissä tulivat 200 C - 15 min.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu