eli kyselisin paremmin asiasta tietäviltä, missä kaikkialla olisi mahdollista saada auto parkkiin ilmaiseksi, tietysti mahdollisimman lähellä keskustaa? ihan päiväsaikaan, sekä illemmalla. mielellään mahdollisimman helposti löytyviä paikkoja kyselen, kun ei tuota kaupunkiajokokemusta ole hirmuisesti kertynyt. :)
ilmainen parkki?
mame
5686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
parasta ois kumminkin jättää auto ilmaiseen liityntäpysäköintiin jollekin lähijuna-asemalle ja jatkaa sieltä matkaa junalla? Jos ei kaupunkiajokokemusta ole, niin tuo on varmasti helpoin vaihtoehto. Nyt kun kisatkin kohta alkaa, niin ei todellakaan kannata ajaa autolla stadiin, jos ei oo ihan pakko.
Jos kumminkin haluat kokeilla hermojasi ja ajotaitojasi, niin pysäköinti-infoa (myös kartta) löytyy täältä:
http://www.hel2.fi/ksv/Mita_suunnitellaan/Liikenne/mitasuunnitellaan_liikenne_pysakointiopas.html
juu, tässä siis ideana se, että pääsisi keskustasta kotiin yölläkin (viikolla), jolloin julkiset kulkuvälineet eivät enää kulje. muutenhan olen kyllä julkisten vannoutunut kannattaja. :)
KIITOS! tuosta linkistä, sieltä löytyy jo mahtavasti apua. :)
Olis keskusta meille muille viihtyisämpi paikka, jos ei sinunkaan autoasi siellä säilytettäisi.
Hei, tällä koodilla saat Parkmann 10€ alennusta ensimmäistä parkkimaksusta:
6S4XPV