Aamutöppäys

Yks aamu ku heräsin tukka sekaisin ja puoliunessa niin aloin keittämään kahvia. Siinä sitten kun kahvi oli valmis niin jääkaapista hakemaan maitoa. Maitopurkin sijasta otin piimäpurkin ja kaadoin sitä kahviin. Ensin en huomannut mitään mut sitte ku maisto kahvii niin silloin alko ihmettelemään mitä on tullu laitettuu kahvin sekaan. Sillo kyl heräs.
52129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ihan hyvä töppäys :D
Mä taas yks aamu rupesin kahvia keittelemään niin yhtäkkiä havahduin siihen et olin laittamassa suodatinosaan sokeria eikä vielä pussiakaan ollu... joskus on ajatus hukassa :D

Äänestä

Olin silloin jotain 11-vuotias, kun heräsin ihan tavallisena kouluaamuna. Kaikki muut nukkui vielä, ja mä sitten kilttinä tyttönä aioin laittaa kahvia tippumaan äidille ennen kuin herää töihin. No, onneksi suodatinpaperit oli sitten loppu ja kahvin keitto tyssäsi siihen, koska kun käännyin katsomaan keittiön kelloa niin se oli kolme aamulla. Eikun takaisin petiin vaan nukkumaan neljäksi tunniksi.

Äänestä

Ja minut herätti äiti, että kello ei ole soinut, pitää lähteä kouluun. Lähdin sutena ja ihmettelin, missä kaikki ovat. Kulutin leikkipuistossa tunnin ja lähdin kotiin ihmettelemään. Äiti kertoi, että olikin lauantai, eikä ollu kerennyt huutaa perään, silloin ei ollu kännyköitä.

Äänestä

sillai että kerran kun olin ravintolassa tilaamassa
kahvii ja tarjoilija kysy että otatko kahviin maitoo. Mä vastasin että joo ja sitten se antokin vahingossa/(tahallaan?) mehupurkin.

Äänestä

Katsoin elokuvaa ja päätin mainoskatkolla laittaa kahvin tippumaan. nopeasti vedet sisään ja suotari ja purut kanssa ja eiku päälle. Huh, kerkesin just ennen mainosten loppua. Kohta sisko huutaa että, "mitä sinä meinaat ". Pannu oli nimittäin jäänyt keittimen viereen ja kahvit valui pitkin pöytiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Töppäilijä kirjoitti:

Yks aamu ku heräsin tukka sekaisin ja puoliunessa niin aloin keittämään kahvia. Siinä sitten kun kahvi oli valmis niin jääkaapista hakemaan maitoa. Maitopurkin sijasta otin piimäpurkin ja kaadoin sitä kahviin. Ensin en huomannut mitään mut sitte ku maisto kahvii niin silloin alko ihmettelemään mitä on tullu laitettuu kahvin sekaan. Sillo kyl heräs.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu