KALEVI SORSA, KGP:N JA STASIN KÄTYRI

Kalevi Sorsa sdp oli varsinainen vasikka. Hän oli Sekä kgp:n että stasin kätyri. Sorsa oli yksi kovimmista stasi-agenteista.
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pitäisikö kokoomuslaisten avata hänen hautansa, ja suorittaa lynkkaus tai teloitus? Miten hänen toimensa Kokoomukseen liittyvät?

Äänestä
  • SIKSI KOSKA SORSA OLI MAANPETTURI

    Äänestä

  • ...suomen kansa on rehabilitoitava demarien pahoista teoista........
    Ei sorsaa tarvitse hirttää.
    Mutta sdp:n johtajien ja kannattajien on nehdottomasti tajuttava, että ei ole puolueen etua ennen isänmaan etua! jokin meni pieleen, älkää yrittäkö suojella tätä asiaa, siitä pitää puhua.......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sossu sössii kirjoitti:

Kalevi Sorsa sdp oli varsinainen vasikka. Hän oli Sekä kgp:n että stasin kätyri. Sorsa oli yksi kovimmista stasi-agenteista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu