voiko pressa saada potkut?

Onko mahdollista?
6817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ensi vuoden alkupuolella voi Haloselle antaa potkut. Mutta minä en ainakaan siihen ryhdy, vaan aion häntä äänestää.

Pienpuolueiden ehdokkaat ovat vailla merkitystä, kokoomuksen ehdokas on kokoomuksen ehdokas, keskustan ehdokas on moraalisesti alamittainen. Joten jäljelle jää Halonen, annettakoon hänelle 6 vuotta lisää.

Äänestä
  • millä perusteella Vanhanen on moraalisesti alamittainen? koska on joutunut juorulehden hampaisiin? olisiko niitä suurempiakin syntejä kuin se mistä häntä "syytetään"? vaikkapa Suomen edun unohtaminen ulko- ja turvallisuuspolitiikassa.

    Äänestä

  • Myös Halonen on moraalisesti alamittainen, vanha huora.

    Äänestä

  • §§§§§§§§§ kirjoitti:

    Myös Halonen on moraalisesti alamittainen, vanha huora.

    että sinun moraalisi tuntuu senkun vai nousevan,
    vaali innostuksessanne, niinkuin kepulilaisilla
    tapana yleensä on tuo hieno suomen kielen käyttö.

    Äänestä

esimerkiksi valtiopetoksesta. Siihen kylläkin vaaditaan eduskunnan enemmistö, että lähdettäisiin tutkimaan. Nopeampi tapa on äänestää pihalle.

Äänestä

Odotellaan vain stasi-listojen julkistamista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä kirjoitti:

Onko mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu