Keskustaa ei syyttä sanota keskustaksi.
Keskustapuolue on kaiken keskusta, atmosfääri.
Keskustan ympärillä pyörii kehitys ja innovoivat poliittiset ajattelijat.
Keskusta on ajatuksen syvällisen tuntemisen ja taitamisen keskus.
Kokonaisvaltainen osaaja puolue sydämellä.
Keskusta linjakkain puolue
26
634
Vastaukset
- kultainen keskitie
Kultainen keskitie niin elämässä kuin politiikassa on viisasta.
Muuten näitä keskusta-vastaisia agitaattoreitakin on siksi niin paljon, koska Keskusta on KESKELLÄ. Kes-vastaista agitointia tulee sekä vasemmalta että oikealta.Ei puolueesta tule mikään kompromissipuolue sillä, että sen nimeksi keksitään Keskusta. Keskusta on poliittisella kartallemme keskustasta vasemmalla, kun tarkastelee Keskustan harjoittamaa politiikkaa.
Linjansa Keskusta on pitänyt hyvin, se valehtelee ja kieroilee kaiken aikaa hyvin johdonmukaisesti.- sdp:stä ja kok:sta
Mielipidepankki kirjoitti:
Ei puolueesta tule mikään kompromissipuolue sillä, että sen nimeksi keksitään Keskusta. Keskusta on poliittisella kartallemme keskustasta vasemmalla, kun tarkastelee Keskustan harjoittamaa politiikkaa.
Linjansa Keskusta on pitänyt hyvin, se valehtelee ja kieroilee kaiken aikaa hyvin johdonmukaisesti.Hupsista jos näin on päässyt käymään, että keskusta oikein valehtelisi ja kieroilisi niin ovat varmaan ottaneet oppia sdp:stä ja kok:sta.
Eikös Kok. ja Sdp. ole maailman kuuluja kiroilijoita/valehtelijoita? - Chirac
Mielipidepankki kirjoitti:
Ei puolueesta tule mikään kompromissipuolue sillä, että sen nimeksi keksitään Keskusta. Keskusta on poliittisella kartallemme keskustasta vasemmalla, kun tarkastelee Keskustan harjoittamaa politiikkaa.
Linjansa Keskusta on pitänyt hyvin, se valehtelee ja kieroilee kaiken aikaa hyvin johdonmukaisesti.se on niin että kokoomuksen linja on niinkuin Benikin sanoo, että kopu (kokoomus) pettää aina!
- JormaKKorhonen
...että tarkoitat avauksesi vitsiksi, mutta kun olen tosikko, niin kerron, kuinka asia oikeasti on:
Keskusta on tosiaan keskellä ja pyörittää kuten moukarinheittäjä vauhtia ottaessaan sitä koria, jossa äly, viisaus ja kaikki hyvä on, ja keskipakoisvoiman johdosta kaikki se hyvä pakenee yhä kauemmas keskustasta! (tämä vertaus ehkä siksi, kun tänään olin katsomassa moukarinheiton MM:n loppukilpailua stadikalla).- Bushmanni
Helsinki sen sijaan imee ääliöitä. joista tyyppiesimerkkinä KKK. Keskusta on sielläkin, aivan keskellä kaupunkia.
Äsh, oikeasti tuo typerä moukarivertaus ei kenellekään ajattelevalle ihmiselle olisi tullut mieleen. Siis äly ja viisaus on jokaisessa mahdollisessa suunnassa mahdollisimman kaukana keskustasta. Olisiko siis ymmärrettävä että korpikommunisti ja riistokapitalisti ovat fiksuja ja viisaita. Njaa, yhtä johdonmukainenhan tuo ajatuskulku on kuin Kapin ajatukset yleensäkin. - "stadikalla"
Niin sinähän mainostit itseäsi taannoin jopa "stadilaiseksi",se oli kyllä vuosituhannen paras vitsi.
Mutta kun sitä moukarinheittoa nyt kuitenkin oikein livenä seurasit niin huomasitko Karjalaisen viidennen heiton,siinä kävi juuri niin kuin sossuille on yleensä tapana käydä.
- joooo
Keskusta on kompromissipuolue, paitsi oppositiossa ovat aina erimieltä kuin hallitus.
- anti keris
kuin eräällä "toimittajalla". Siinähän pitäisi lukea "Keskusta NILJAKKAIN puolue"
- Huomailija
Tällä kertaa selvisit itse yhdellä kielioppivirheellä. Sinänsä hauska sanaleikki.
- hallituksessa ongelmaa
Huomailija kirjoitti:
Tällä kertaa selvisit itse yhdellä kielioppivirheellä. Sinänsä hauska sanaleikki.
Kuten todettua, demarien aate perustuu kateuteen, tasapäistämiseen ja vastuun sysäämisestä muille. Nykypäivänä, kun tiedetään, että sosialismi ei sellaisenaan toimi, on käsittämätöntä, että kukaan enää tunnustaa punaista väriä. Eikö se osoita vähintäänkin huomattavaa tosiasioiden kieltämistä ja massiivista todellisuudentajun puutetta ??? Asia on niin, että ihminen itse rakentaa onnensa, joko teoillaan, valinnoillaan tai viime kädessä asenteellaan. Ei kenenkään vihollinen ole työnantaja tai -tekijä vaan ihminen itse. Jos ei sitä tajua, niin äänestää demareita...
- anti keris
Huomailija kirjoitti:
Tällä kertaa selvisit itse yhdellä kielioppivirheellä. Sinänsä hauska sanaleikki.
tuli korjattua. Sinänsä hauskaa, että huomasit. Olet keskiarvoa välkympi kepulainen.
- avaruuden mittaamattomuus
Vain avara avaruus on kattona Keskustalaisille luoville ajattelijoille.
Keskusta on luonut nahkansa yhä uusiutuen onnistuen paremmin kuin yksikään muu puolue.
Hypätkää kelkkaan! - JormaKKorhonen
Kukaan kepulainen ei ole pystynyt täällä esittelemään puoluettaan kunnolla. Oiva Härkösen, CITY-Keskustan ja Keskustaporvarin näkemykset puolueestaan ovat kovin ristiriitaisia keskenään, puhumattakaan sen keskustaliberaalin kuvauksista, jonka sankari dallailee maailman suurkaupunkien gartsoja Lontoossa käsintehdyissä kengissään.
Sen sijaan Mielipidepankki, Jaba, Wiljami ja eräät muutkin ovat esittäneet ansiokkaita analyysejaan keskustan olemuksesta. Olen minäkin siinä pystynyt kai parempaan, ainakin todenmukaisempaan kuin yksikään kepulainen.
En nyt ehdi enkä yritäkään luodata asiaa syvemmältä (on jo myöhä, enkä ole ihan selväkään enää - tosin varmaan selvempi kuin CITY-Keskusta koskaan), mutta totean, että oikeassa olet avauksesi otsikossa: kepu on linjakkain puolueemme. Sen ainoana linjana on opportunismi, jonka linjansa toteuttamiseksi se pettää aina kun se vain siihen pystyy. Nykyhallituksessa se ei oikein taida siihen pystyä, mutta demareidenkin aika kuluu vain kepua vahtiessa.- Tyhjän kyselijä
Paljonko Jallu maksaa kirjoituspalkkiota eroottisista novelleista? Osaisin minäkin tuollaisia tekeleitä tehdä kuin tuo sinun tämänpäiväinen juttusi.
- Keskustasta
Kun et ole keskustalainen?
"Olen minäkin siinä pystynyt kai parempaan, ainakin todenmukaisempaan kuin yksikään kepulainen."
Ainoastaan orginal$ keskustalainen voi kertoa Keskustalaisuuden olemukssta.
Totuudenmukaisuus kun ei ole yhtä kuin JormaKKorhosen totuus.
- hahhahaha
Päämimisteri joka on saanut natsikasvatuksen, ministeri joka on tyhjäpäinen missi, ex naispääministeri joka oli rikollinen hahahahah!!!!
- mene jo nukkumaan
Huomenna on uusipäivä ja voit tulla tekemään vaalityötä Vanhasen hyväksi. Tervetuloa!
- keskustalaisille "tyhm...
mene jo nukkumaan kirjoitti:
Huomenna on uusipäivä ja voit tulla tekemään vaalityötä Vanhasen hyväksi. Tervetuloa!
Onhan se selvaa että siellä demareissa eli sossuissa aina haetaan henkilökohtaista
hyötyä, mutta miksi siihen tarvitaan koko kansa ja heidän
rahavarantonsa. Tehkää demarit bisnestä reilusti ja markkina-ehtoisesti niinkuin muualla Euroopassa. Miksi tavalllinen kansa ja eläke-mummot pistetään laskun maksajiksi. Se on
SDP;n suurin synti, koska se maksattaa sen muilla. - tämmöisii
keskustalaisille "tyhm... kirjoitti:
Onhan se selvaa että siellä demareissa eli sossuissa aina haetaan henkilökohtaista
hyötyä, mutta miksi siihen tarvitaan koko kansa ja heidän
rahavarantonsa. Tehkää demarit bisnestä reilusti ja markkina-ehtoisesti niinkuin muualla Euroopassa. Miksi tavalllinen kansa ja eläke-mummot pistetään laskun maksajiksi. Se on
SDP;n suurin synti, koska se maksattaa sen muilla.Katsohan, kun SDP:n koko ideologia perustuu kateudelle,tasapäistämiselle ja vastuun sysäämisestä muille. Palataan siihenkin asiaan, pitäisikö Halosen tehdä tiliä..? Niin kyllä se olisi vähintäänkin kohtuullista "kaiken jälkeen"... Ja toivottavasti eduskunnasta löytyisi munaa yhtään asian viemiseksi eteenpäin. Neittaanmäelle hatunnosto, vaikka kepu sucks.
- kepututkija
"Keskustan ympärillä pyörii kehitys ja innovoivat poliittiset ajattelijat."
Harvinaisen oikein oivallettu, kehitys ja innovaatiot todellakin pyörii jossain Kepun ympärillä, eivätkä millään löydä tietä itse puolueeseen.
Voiko joku nimetä intellektuellin kepulaisen?
Muista puolueista omia ajatuksia ja näkökulmia esittäviä, ajattelevia ihmisiä kyllä löytyy, hyvänä esimerkkinä vaikkapa vihreiden Soininvaara tai vasureiden Suvi-Anne. Mutta missä kepun ajattelijat ja visionäärit?- valmistunut
taitaa olla kepututkija kun symppaa niin kovasti vasemmistoa.
- kepututkija
valmistunut kirjoitti:
taitaa olla kepututkija kun symppaa niin kovasti vasemmistoa.
...eikä ainakaan Alkio-opistosta.
Mutta kerro se intellektuelli kepuajattelija niin saan lisää tutkittavaa
- JormaKKorhonen
...nikittömien minullekaan esittämiin kysymyksiin tai noiden typerysten minua koskeviin väitteisiin, niin totean vain heille ja muillekin avauksen otsikkoon yhtyen:
On se kepu linjakas puolue, kun sillä on niin samassa linjassa olevat kannattajat, kuten Oiva Härkönen ja CITY-Keskusta. Ja etenkin nuo reppanat, joilla todellakin on vain yksi linja: seurata saittia vain silmällä "kuka kukin on", ja heille jokainen kirjoitustaitoinen on JormaKKorhonen. Nähdään tässäkin jonossa.- asiapitoisiin viesteihin et...
Olet hämmästynyt, kun keskustapalstalla on hyvää ja asiapitoista demarivastaista viestintää. Mutta etpähän uskalla lähteä vastailemaan, kun on niin helppoa sanoa: nikittömään en vastaile, ole rehellinen, et osaa.
- Jaba_43
...konkreettinen esimerkki näkemyksesi tueksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522328- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501379Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad511057- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25786Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647