Kopteriturman syy!

On oletettavaa että tämä kopteri törmäsi Teslan kupoliin, joka oli naton testejä tai venäjän testejä.

tästä on näyttöä muumuassa säätutkakuvissa ja ukkostutkissa, joihin Teslan kupoli aiheuttaa poikkeaman.

kun kopteri osuu kupoliin, se räjähtää...
ensin tietysti ensimmäiseksi roottori ja sitten kone.
asia ei tarkoita että räjähtää palasiksi. ei.

Teslan kupoli on energia verho joka toimii aika lailla haollywood tyyliin todellisuudessa.
10477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

pitäisikö siis Hallituksen lähteä selvittämään turman syitä? Eikö siihen ole omat tutkijalautakunnat? Arvelisin, että Vanhanen kyllä ropelin, keulan ja oven tuntee, mutta se ei riittäne häneltä asiantuntijalausuntoon.

Äänestä
  • Jotka tutkii ja sitten keksii sopivan syyn...
    Todellista et tule mediasta kuulemaan koskaan.

    Äänestä

  • USA tulossa selvitysryhmä kirjoitti:

    Jotka tutkii ja sitten keksii sopivan syyn...
    Todellista et tule mediasta kuulemaan koskaan.

    Syytä olisi ottaa tosissaan se.

    myös puolustuksen kannalta.
    ja siltä ei notokaan suojaa.

    ainoa keino on rakentaa skalaariase.

    Äänestä

  • jo 50 vuotta kirjoitti:

    Syytä olisi ottaa tosissaan se.

    myös puolustuksen kannalta.
    ja siltä ei notokaan suojaa.

    ainoa keino on rakentaa skalaariase.

    http://www.google.fi/search?hl=fi&q=tesla shield&btnG=Google-haku&meta=

    Äänestä

  • mielivaltaisen alistuksen kohteena

    tyranni Bush!

    Äänestä

Kun ei kopterin raatoa ole telkassakaan näytetty.

Äänestä

Olin Tallinnan edustalla rannalla kävelyllä paikallisen tuttavani kanssa, ja molemmat katselimme helikopterin nousua. Sen jälkeen se oli mennyt jo meren yläpuolella melko kauas, kun näimme siihen kohdistetun "valokeilan" jollon se aivan kuin pysähtyi ilmassa, ja mitään ääntä ei kuulunut. Meillä oli kiikarit, kun olimme bongaamassa lintuja, joten katselimme herkeämättä. Se helikopteri pysyi koko ajan äänettömäsi paikallaan, samalla kun se kirkas, hiukan oranssin värinen valokeila lyheni ulommasta päästä. Meillä molemmilla syntyi vaikutelma, että jokin lähestyy kopteria. Näimme melko selvästi, että kopterin kyljestä etuosasta liukui ulos jokin tumma hahmo siihen valokeilaan, joka nopeasti muuttui pallomaiseksi, lähti irtaantumaan kopterista, kiihdytti äänettömästi vauhtia, ja häipyi koilliseen horisonttiin. Melkein samanaikaisesti kuului kaksi pamausta ja kopteri tippui mereen. Tämän silminnäkijähavainnon tulette kuulemaan muualtakin, koska rannalla oli monia muitakin sen tapauksen näkemässä. Sitä vain jäin ihmettelemään, miksi ne muut kymmenet ihmiset vietiin heti pois paikalle busseilla saapuneiden poliisien toimesta? Meitä ei huomattu, kun istumme rannalla olleen veneen takana.

Äänestä

Onko sinulla todisteita naton tai Venäjän Itämerellä suorittamista teslakokeista?
Voisitko antaa säätutkakuvia onnettomuuden ajalta?

Äänestä

..että onko siellä vesipöhö, vai viinako on huuhdellut aivosolut vessan pönttöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


McWict kirjoitti:

On oletettavaa että tämä kopteri törmäsi Teslan kupoliin, joka oli naton testejä tai venäjän testejä.

tästä on näyttöä muumuassa säätutkakuvissa ja ukkostutkissa, joihin Teslan kupoli aiheuttaa poikkeaman.

kun kopteri osuu kupoliin, se räjähtää...
ensin tietysti ensimmäiseksi roottori ja sitten kone.
asia ei tarkoita että räjähtää palasiksi. ei.

Teslan kupoli on energia verho joka toimii aika lailla haollywood tyyliin todellisuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu