Mitä pitäisi tehdä kun minä nainen olen niin halukas kimppakivaan ja kokemustakin on aikaisemmin.
Nyt mulla aivan ihana mies kaikin puolin muuten, mutta hän ei siedä ajatusta, että harrastamme kimppaa, saa aina harmaita hiuksia ehdotuksistani, kokeiltu on eikä hän pitänyt, liian mustis minusta ryhmässä. Eli onko mun vaan salaa harrastettava juttua, ei voi mitään kun villi luonto vetää ryhmikseen.
Mikä avuksi..
14
6289
Vastaukset
- kylkyl
Villi luonto=luonteen heikkous? Tarkoitat siis että et halua itse ratkaista asiaa, vaan vetäydyt vastuusta tuolla mulla on niin "villi luonto" selityksellä. Eipä ihme että ukkosi on mustis eikä ilmeisesti aiheetta.
- Tuulityttö
Niin mistä vastuun vetäytymisestä on kysymys, mitä on vastuu ??? Klassinen suhde on moralistien keksimä juttu pitää yhteiskunta aisoissa. Eikö meillä jokaisella ole oma vartalo, josta me itse olemme vain vastuussa. Kukaan ei voi toista omistaa, vain rakastaa.....
Mustasukkasukkaisuus on sairaaalloinen oire omistushalusta. - Tuulityttö
Tuulityttö kirjoitti:
Niin mistä vastuun vetäytymisestä on kysymys, mitä on vastuu ??? Klassinen suhde on moralistien keksimä juttu pitää yhteiskunta aisoissa. Eikö meillä jokaisella ole oma vartalo, josta me itse olemme vain vastuussa. Kukaan ei voi toista omistaa, vain rakastaa.....
Mustasukkasukkaisuus on sairaaalloinen oire omistushalusta.Heh, piti olla vastuun vetäytyminen eikä vatuun vetäytyminen, mitä se oliskaan tarkoittanut -:)
- Riittääkö mikään??
Niin anna äijälles kenkää kun ei halua mitää ruhmäseksiä. Sillähän siitä pääsee äijjästä jota ei ryhmix kiinosta. Mikset elä sinkkuna. Saat olla vaikka 200 miehen kanssa ryhmixessä. Varmasti tulijoita on. Ilmotus vaan lehteen. Pian on jono oven takana.
Muutenkaa ketä kiinnostaa jakaa puoliso jonkun kanssa. Aina siitä jotaki riitaa tulee ja mielipahaa.- Nimetön
Anna äijälle fudut ja ota mut
- Grouppi Douppi
Kannattaa ehkä jättää miehesi ennen kuin lähdet mihinkään kokeiluihin mukaan. Parempi niin, jos kerran niin kovasti ryhmät vetää puoleensa.
- tulppaani
ilmoituksesi kuulosti kiinnostavalta. oletko mistä päin? Ollaan mieheni kanssa kokeiltu 2m 1n ja kokemus oli tosi mahtava! Nyt uusitaan juttu ensi kuussa. Mutta mieheni haluaisi myös toisen naisen mukaan, tosin sellaistapa ei tahdo löytyä millään. Joten olisitko kiinnostunut tulemaan mukaan? Olen 38-v ja mieheni 42-v. Molemmat normaalikokoisia ja ihan mukiinmenevän näköisiä.
- pari_sjk
Moikka!
Meillä taasen on mieliharrastuksena 2n m.
Mutta bi-henkisen naisen löytäminen tahtoo olla vaikeeta :-(.
Emme ole vielä kokeilleet parin kanssa kimppaa, mutta ehkäpä sekin koittaa joskus.
Jos sinua kiinnostaisi ja olisi kenties mahdollista, niin olemme erittäin halukkaita jakamaan kanssasi yhteisen ihanan kokemuksen. Emme sulje pois sitäkään mahdollisuutta, että voisimme tapailla useamminkin kuin kerran ;-).
Terv: pari_sjk Siispä mukaan aikuiseen ryhmään, jossa mukava sekoitus Uroksia ja Naaraita, tahoillaan varattuja ja samassa tilanteessa kanssasi.
Tapaamme muutamasti kuussa kivanpidon merkeissä vailla turhia fobioita..
Jos kiinnostaa, viesti ja jatketaan keskustelua.
J&Co- orijori
Jos ukkosi ei halua niin eihän sinulla ole kuin kaksi vaihtoehtoa:
1. Luovut kimppaleikkihaaveistasi ja elät ukkosi kanssa noilla ehdoilla.
2. Petät ukkoasi ja toteutat halusi.
Kolmas vaihtoehto ( yhdessä kimppakivaan ) taitaa olla toivoton, jos toinen osapuoli ei halua.
Voihan sitä tietysti vakavassa suhteessa puhua asioista ja etsiä kumpaakin TYYDYTTÄVÄÄ ratkaisua. - halukas
Onko kimppajuttunne vain varatuille? Tahtoisin osallistua, pk-seudulta olen ja aikuinen nelikymppinen nainen. Vielä vailla kimppakokemusta mutta etsin koko ajan siihen sopivaa seuraa...siispä nyt tässä! Ilmoittele!
- Ryhmishalu
orijori kirjoitti:
Jos ukkosi ei halua niin eihän sinulla ole kuin kaksi vaihtoehtoa:
1. Luovut kimppaleikkihaaveistasi ja elät ukkosi kanssa noilla ehdoilla.
2. Petät ukkoasi ja toteutat halusi.
Kolmas vaihtoehto ( yhdessä kimppakivaan ) taitaa olla toivoton, jos toinen osapuoli ei halua.
Voihan sitä tietysti vakavassa suhteessa puhua asioista ja etsiä kumpaakin TYYDYTTÄVÄÄ ratkaisua.Kiitos orijori fiksusta vastauksesta.
Itse olen pähkäiltyäni tullut vastaavanlaisiin mietteisiin. Kaikista kivointa olisi ryhmis, oman turvallisen miesystävän kanssa, mutta kun ei hänelle käy niin ei käy. Jättääkään häntä en halua, olen jo kaksi kaveria jättänyt heidän haluttomuutensa takia.
Eli asia on meillä tällä hetkellä niin, että minä harrastan joskus kimppaa siitä puhumatta ja luulen, että hänellä joskus myös toinen nainen.
Keskinäinen fyysinen ja henkinen suhteemme kunnossa, pidämme toisistamme ja olemme tällä hetkellä tyytyväisiä tähän tilanteeseen, mutta jokainen päivä on elämässä arvoitus!
Kaikille keskusteluun osallistuneille oikein ihanaa ja eroottista syksyn alkua...... halukas kirjoitti:
Onko kimppajuttunne vain varatuille? Tahtoisin osallistua, pk-seudulta olen ja aikuinen nelikymppinen nainen. Vielä vailla kimppakokemusta mutta etsin koko ajan siihen sopivaa seuraa...siispä nyt tässä! Ilmoittele!
Eiköhän, viesti minulle [email protected] ja
jatketaan aiheesta.
J- Nimetön
halukas kirjoitti:
Onko kimppajuttunne vain varatuille? Tahtoisin osallistua, pk-seudulta olen ja aikuinen nelikymppinen nainen. Vielä vailla kimppakokemusta mutta etsin koko ajan siihen sopivaa seuraa...siispä nyt tässä! Ilmoittele!
Kimppahaluiset naiset voivat kirjoittaa:
[email protected]
Olen 32v mies PKS, 187cm, 90kg. Kestävä ja terve.
Kirjoitelkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku675282Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302466Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1122228HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201905Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151859- 1111770
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2661227Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531214Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.511104- 73994