Mitä pitäisi tehdä kun minä nainen olen niin halukas kimppakivaan ja kokemustakin on aikaisemmin.
Nyt mulla aivan ihana mies kaikin puolin muuten, mutta hän ei siedä ajatusta, että harrastamme kimppaa, saa aina harmaita hiuksia ehdotuksistani, kokeiltu on eikä hän pitänyt, liian mustis minusta ryhmässä. Eli onko mun vaan salaa harrastettava juttua, ei voi mitään kun villi luonto vetää ryhmikseen.
Mikä avuksi..
14
6262
Vastaukset
- kylkyl
Villi luonto=luonteen heikkous? Tarkoitat siis että et halua itse ratkaista asiaa, vaan vetäydyt vastuusta tuolla mulla on niin "villi luonto" selityksellä. Eipä ihme että ukkosi on mustis eikä ilmeisesti aiheetta.
- Tuulityttö
Niin mistä vastuun vetäytymisestä on kysymys, mitä on vastuu ??? Klassinen suhde on moralistien keksimä juttu pitää yhteiskunta aisoissa. Eikö meillä jokaisella ole oma vartalo, josta me itse olemme vain vastuussa. Kukaan ei voi toista omistaa, vain rakastaa.....
Mustasukkasukkaisuus on sairaaalloinen oire omistushalusta. - Tuulityttö
Tuulityttö kirjoitti:
Niin mistä vastuun vetäytymisestä on kysymys, mitä on vastuu ??? Klassinen suhde on moralistien keksimä juttu pitää yhteiskunta aisoissa. Eikö meillä jokaisella ole oma vartalo, josta me itse olemme vain vastuussa. Kukaan ei voi toista omistaa, vain rakastaa.....
Mustasukkasukkaisuus on sairaaalloinen oire omistushalusta.Heh, piti olla vastuun vetäytyminen eikä vatuun vetäytyminen, mitä se oliskaan tarkoittanut -:)
- Riittääkö mikään??
Niin anna äijälles kenkää kun ei halua mitää ruhmäseksiä. Sillähän siitä pääsee äijjästä jota ei ryhmix kiinosta. Mikset elä sinkkuna. Saat olla vaikka 200 miehen kanssa ryhmixessä. Varmasti tulijoita on. Ilmotus vaan lehteen. Pian on jono oven takana.
Muutenkaa ketä kiinnostaa jakaa puoliso jonkun kanssa. Aina siitä jotaki riitaa tulee ja mielipahaa.- Nimetön
Anna äijälle fudut ja ota mut
- Grouppi Douppi
Kannattaa ehkä jättää miehesi ennen kuin lähdet mihinkään kokeiluihin mukaan. Parempi niin, jos kerran niin kovasti ryhmät vetää puoleensa.
- tulppaani
ilmoituksesi kuulosti kiinnostavalta. oletko mistä päin? Ollaan mieheni kanssa kokeiltu 2m 1n ja kokemus oli tosi mahtava! Nyt uusitaan juttu ensi kuussa. Mutta mieheni haluaisi myös toisen naisen mukaan, tosin sellaistapa ei tahdo löytyä millään. Joten olisitko kiinnostunut tulemaan mukaan? Olen 38-v ja mieheni 42-v. Molemmat normaalikokoisia ja ihan mukiinmenevän näköisiä.
- pari_sjk
Moikka!
Meillä taasen on mieliharrastuksena 2n m.
Mutta bi-henkisen naisen löytäminen tahtoo olla vaikeeta :-(.
Emme ole vielä kokeilleet parin kanssa kimppaa, mutta ehkäpä sekin koittaa joskus.
Jos sinua kiinnostaisi ja olisi kenties mahdollista, niin olemme erittäin halukkaita jakamaan kanssasi yhteisen ihanan kokemuksen. Emme sulje pois sitäkään mahdollisuutta, että voisimme tapailla useamminkin kuin kerran ;-).
Terv: pari_sjk Siispä mukaan aikuiseen ryhmään, jossa mukava sekoitus Uroksia ja Naaraita, tahoillaan varattuja ja samassa tilanteessa kanssasi.
Tapaamme muutamasti kuussa kivanpidon merkeissä vailla turhia fobioita..
Jos kiinnostaa, viesti ja jatketaan keskustelua.
J&Co- orijori
Jos ukkosi ei halua niin eihän sinulla ole kuin kaksi vaihtoehtoa:
1. Luovut kimppaleikkihaaveistasi ja elät ukkosi kanssa noilla ehdoilla.
2. Petät ukkoasi ja toteutat halusi.
Kolmas vaihtoehto ( yhdessä kimppakivaan ) taitaa olla toivoton, jos toinen osapuoli ei halua.
Voihan sitä tietysti vakavassa suhteessa puhua asioista ja etsiä kumpaakin TYYDYTTÄVÄÄ ratkaisua. - halukas
Onko kimppajuttunne vain varatuille? Tahtoisin osallistua, pk-seudulta olen ja aikuinen nelikymppinen nainen. Vielä vailla kimppakokemusta mutta etsin koko ajan siihen sopivaa seuraa...siispä nyt tässä! Ilmoittele!
- Ryhmishalu
orijori kirjoitti:
Jos ukkosi ei halua niin eihän sinulla ole kuin kaksi vaihtoehtoa:
1. Luovut kimppaleikkihaaveistasi ja elät ukkosi kanssa noilla ehdoilla.
2. Petät ukkoasi ja toteutat halusi.
Kolmas vaihtoehto ( yhdessä kimppakivaan ) taitaa olla toivoton, jos toinen osapuoli ei halua.
Voihan sitä tietysti vakavassa suhteessa puhua asioista ja etsiä kumpaakin TYYDYTTÄVÄÄ ratkaisua.Kiitos orijori fiksusta vastauksesta.
Itse olen pähkäiltyäni tullut vastaavanlaisiin mietteisiin. Kaikista kivointa olisi ryhmis, oman turvallisen miesystävän kanssa, mutta kun ei hänelle käy niin ei käy. Jättääkään häntä en halua, olen jo kaksi kaveria jättänyt heidän haluttomuutensa takia.
Eli asia on meillä tällä hetkellä niin, että minä harrastan joskus kimppaa siitä puhumatta ja luulen, että hänellä joskus myös toinen nainen.
Keskinäinen fyysinen ja henkinen suhteemme kunnossa, pidämme toisistamme ja olemme tällä hetkellä tyytyväisiä tähän tilanteeseen, mutta jokainen päivä on elämässä arvoitus!
Kaikille keskusteluun osallistuneille oikein ihanaa ja eroottista syksyn alkua...... halukas kirjoitti:
Onko kimppajuttunne vain varatuille? Tahtoisin osallistua, pk-seudulta olen ja aikuinen nelikymppinen nainen. Vielä vailla kimppakokemusta mutta etsin koko ajan siihen sopivaa seuraa...siispä nyt tässä! Ilmoittele!
Eiköhän, viesti minulle [email protected] ja
jatketaan aiheesta.
J- Nimetön
halukas kirjoitti:
Onko kimppajuttunne vain varatuille? Tahtoisin osallistua, pk-seudulta olen ja aikuinen nelikymppinen nainen. Vielä vailla kimppakokemusta mutta etsin koko ajan siihen sopivaa seuraa...siispä nyt tässä! Ilmoittele!
Kimppahaluiset naiset voivat kirjoittaa:
[email protected]
Olen 32v mies PKS, 187cm, 90kg. Kestävä ja terve.
Kirjoitelkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937768
- 403732
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241180
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321033Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28983Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31782Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10740