Sodan julistus

”Yhdysvaltain presidentti George W. Bush ei sulje pois voimankäytön mahdollisuutta Irania vastaan sen ydinohjelmasta syntyneessä kriisissä.”
Sodan pohjustus on alkanut, valmistellaan maaperää sodalle. (Irakin löydöt?) .Syitä varmaan taas löydetään ja nato kaverit lähtee riemurinnoin mukaan.

http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/artikkeli/1101980590840
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Usalla ei ole kanttia hyökätä Iraniin, varsikin kun Irakin ryöstöretkikin meni täysin perseelleen.

Äänestä
  • Massiivinen hyökkäys on sula mahdottomuus.
    Tietenkin juutalaisten kanssa juonittu "ehkäisevä" ilma-isku on aina mahdollista - mutta nyt kannattaa jopa pahimpien punaniska mariinikeentsujen olla tarkkana.

    Pakistanilla on jo valmiita risteilyohjuksia, ja minulla on aavistus ettei niitä kaikkia ole rakennettu pelkästään Intiaa varten.

    Toivottavasti nämä öljynryöväysturnajaiset alkavat olla muutenkin historiaa - koska jopa Nysenkin markkinapellet repivät tukkaansa 65 taalaan barrellihintojen edessä.
    Koskahan jengi tajuaa, että tämä öjlyvetoinen maailmanmeno alkaa olla mennyttä aikaa?

    Äänestä

täydellistä tuhoa! Naiset ja lapset säästettäköön ja näin aloitetaan pakkovieroitus (vaihtoehtona kuolema) naisille ja länsi-maiset kasvatusmetodit lapsille. Tämä olisi näille lapsille, erityisesti tytöille, siunaus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Iranille? kirjoitti:

”Yhdysvaltain presidentti George W. Bush ei sulje pois voimankäytön mahdollisuutta Irania vastaan sen ydinohjelmasta syntyneessä kriisissä.”
Sodan pohjustus on alkanut, valmistellaan maaperää sodalle. (Irakin löydöt?) .Syitä varmaan taas löydetään ja nato kaverit lähtee riemurinnoin mukaan.

http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/artikkeli/1101980590840

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu