MISSÄ KIRKOSSA VÄHITEN

Kuka osaisi sanoa?
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rappariksi päästäkseen pitää uskoa Jumalaan. Näin ollen ateisteissa ei ole rappareita, paitsi jos ovat valehdelleet uskovansa Jumalaan. Uskoisin lutskuissa olevan heitä eniten - onhan lutskuja tässä maassa muutenkin eniten.
Veikkaisin, että uskonnoista mormoneissa tai jehovantodistajissa olisi vähiten rappareita ainakin tässä maassa.

Äänestä
  • Alussa "pitää" uskoa jumalaan mutta se jumala
    ei ole Raamatun JUmala, viimeistään 33-asteesssa
    Kristus kielletään, ja lopullinen vala annetaan
    saatanalle.

    Äänestä

  • etkö tiennyt sitä????? kirjoitti:

    Alussa "pitää" uskoa jumalaan mutta se jumala
    ei ole Raamatun JUmala, viimeistään 33-asteesssa
    Kristus kielletään, ja lopullinen vala annetaan
    saatanalle.

    Lukekaa heidän oppiaan niin tiedätte niinkuin edellinen kirjoittaja, että isästä perkeleestä rapparit on tehty.Ja lukekaa RAAMATTUA niin ei tarvitse muodostaa toisten ihmisten jorinoiden pohjalta omaa mielipidettään.Älkää olko ihmisten orjia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapaamuurareita? kirjoitti:

Kuka osaisi sanoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu