PAKANA(M)!!!!
heh, olen seuraillut tätä kesksutelua tässä nyt pari päivää ja hatunnosto sulle=) saat nimittäin aikamoista hämminkiä aikaseksi.. ja mikäpäs sen parempaa kun keskustelua, jossa perustelujakin käytettäis.. jatkakaa.
heh, olen seuraillut tätä kesksutelua tässä nyt pari päivää ja hatunnosto sulle=) saat nimittäin aikamoista hämminkiä aikaseksi.. ja mikäpäs sen parempaa kun keskustelua, jossa perustelujakin käytettäis.. jatkakaa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
toivottavasti pysyt palstalla, ja mielenkiinto pysyy tähän hämminkiin. Pakana(M) on jaksanut samaan tyyliin jo yli vuoden.
Toivottavasti sinuakin jaksaa kiinnostaa. Kumma, kuinka toisten mielenkiinto katoaa...
rva seriffi!
olen saanut jo tarpeeksi=)
no tämä aihe, uskonto on niitä ikuisuuskysymyksiä.. kaikilla on oma näkökanta ja asiat ei takuulla muutu miksikään täällä keskusteluforumissa, joten jatkan (taas )matkaani=)
enpä kummasti yllättynyt.
Hyvää matkaa vain kulkijalle.
Toisinaan vaan, jos jaksaisi selata, niin saattaisi löytyä sisältöäkin.
"Kumma miten toisten mielenkiinto katoaa..."
Mitä luulet sheriffin tällä tarkoittaneenkaan?
Jätä kiitokset myöhempään ajankohtaan jos aihetta ilmenee.
Pakana(M) käyttää noidilta peräisin olevaa taktiikka - itsensä häivytystä, osittain. Hän sohaisee muurahaispesään ja lähtee menemään. Jos todella olet tällaiseen keskusteluun ja dialogiin mieltynyt, niin ihmettelen. En ihmettele, jos olet pesunkestävä ateisti, joka on itselleen tehnyt totuuden päätelmistään.
Yritä nyt hyvä ihminen löytää muutakin.
mutta eikös se oo vaan hyvä, jos joku sohii muurahaispesää.. muuten siellä ei tapahdu mitään ja asiat junnaa paikallaan..
ja toisaalta, se on aika suuri osoitus PAKANA (M):n kiinnostavuudesta, koska hänen kirjoituksiaan aina luetaan.. ainakin laskurin mukaan..
Mutta säälittävää on se, että kaveri on Paholaisen puolella itse sitä tietämättä.
Eikö muurahaispesässä ole paremmin asiat, kun sitä ei sohita?
>Mutta säälittävää on se, että kaveri on Paholaisen puolella itse sitä tietämättä.
Tai ehkäpä paholaista ei yksinkertaisesti ole olemassa. Ehkäpä hänet todella keksittin/kehiteltiin keskiajalla (kuten faktana tiedetään)?
Paholaisesta jo satoja vuosia ennen Jeesusta. Todisteena Qumranin kääröt, jotka haudattiin ennen Jeesuksen aikaa.
Lisäksi Mooseksen kirjassa on vihtahousu myös jo.