Mitähän miestenpalstalla voisikaan lukea?
Luulen, että jotain tällaista:
-Mulla ei seiso, mitä maksaa viagra-pakkaus?
-Mun pippeli on 15 cm, miten pitkä sulla.
Onks mun liian pieni?
- Miten estää kaljuuntuminen?
- Olen naistenvihaaja, miksen saa naista?
- Elatusmaksut pois.
- Naisten erohakemuksia ei tule hyväksyä.
- Kotona naisen lyöminen tulee sallia niinkuin ennenkin.
Olisikohan näissä jotain miehenpalstalle sopivaa?
Luulen, että jotain tällaista:
-Mulla ei seiso, mitä maksaa viagra-pakkaus?
-Mun pippeli on 15 cm, miten pitkä sulla.
Onks mun liian pieni?
- Miten estää kaljuuntuminen?
- Olen naistenvihaaja, miksen saa naista?
- Elatusmaksut pois.
- Naisten erohakemuksia ei tule hyväksyä.
- Kotona naisen lyöminen tulee sallia niinkuin ennenkin.
Olisikohan näissä jotain miehenpalstalle sopivaa?
Vastaukset 29
Vanhimmat
- Verrataan kellä on isoin perse!
- Kuka jaksaa syödä eniten suklaata?
- Tunteeko kukaan kivaa tummaa miestä?
- Mistä sais rikkaan miehen, jolla seisoo aina?
- Miksen saa miestä, vaikka en vaadi paljoa: Pitkä, lihaksikas, nuori, ei kalju, on hiljainen ja kiltti.
- Haluan mieheni muuttuvan sellaiseksi kuin haluan, mitä teen?
Me näet tykkäämme kilpailla eli:
-Kenellä on seissyt pisimpään
-Minullapa on 24 senttinen "boa" nimeltä Hecktor
-Kenellä on komein kalju
-Kenellä eniten kaatoja
-Kenellä on suurimmat elatusmaksut ja ahnein EX:ä
-Kenelle on kertynyt eniten eroja ja aviottomia lapsia
-Kenellä on tottelevaisin ja "koulutetuin" vaimo
Nämä kaikki olisivat makeita naureskelun ja kehuskelun aiheita meille miehille ;D
Lisättäköön vielä, että tollaset pippelipuheet ja muu sonta olisi tälle foorumille ns "miehille" omiaan, sillä täällähän on vain keskenkasvuisia räkänokkamopopoikia kiimassaan pervoilemassa. Ei MIEHET jauha tollasta paskaa.
Kiitoksia uusista oivalluksista.
Noinhan se todellakin on, että miehet eivät kirjoittaisi otsikoita keskusteltaviksi vaan kilpailujulistuksiksi.
Kiitos vaan, nyt tiedän enemmän miehistä.
"Kiitos vaan, nyt tiedän enemmän miehistä."
No hyvä, että opit jotain uutta. Kannattaisiko sinun myös perehtyä miehiin internetin ulkopuolella?
Kyllä MIEHET puhuvat mielummin vaikka urheilusta
Lisää aiheita miestenpalstalle:
- Kumpaako katsot mieluummin: Nyrkkeilyottelua vai Väkivaltapornoa?
- Valtion pitämiä ilmaisia bordelleja Suomeen!
- Mistä saisi hankittua halvan kuonokopan vaimolle?
Palstan nimi on 'feminismi' ei 'naishegemonia' tai 'vihataan yhdessä miehiä.'
Jos sekoitat feminismin miesten halveksuntaan, teet saman virheen kuin monet miehet. Tuntemani feministit (kuten vaimoni) ajavat tarmokkaasti sukupuolten välistä tasa-arvoa ja keskinäistä kunnioitusta.
On hyvä asia kuitenkin tiedostaa, millaisia miehisiä käytöstapoja ei kannata tasa-arvopyrkimyksissään tavoitella.
En minä ainakaan miehiä vihaa, suhtaudun vain huvittuneesti joihinkin mies-ilmiöihin.
Eikö miehille saa vieläkään nauraa?
hahahaaa noi sun jutut on niin huvittavia hahahahhaa "miehelle ei saa nauraa" hahaaa mee hoitoon jooko?
Kiitos naurusta vaan.
Mutta miksi minun pitäisi mennä hoitoon, ethän sinä silloin enää voisi minulle nauraa täällä?
Ajattele nyt vähän omaakin parastasi, sinä ritarillinen mies.
Onneksi en ole vaimosi, vaan saan vielä vapaasti itse päättää millä tavoin feminismiä harjoitan.
Kiitos vaan.
Enpä tullut ajatelleeksikaan.
Keskustelevatko miehet toistensa kanssa parisuhdeongelmista?
Halveksiva 'nauru' ei minusta ole sopivaa sen paremmin naisille kuin miehillekään.
Jotapaitsi, kuten joku muukin jo totesi, miehet eivät missään tapauksessa keskustelisi ehdottamistasi aiheista. Parisuhteesta kyllä usein puhutaan.
Ja mikä oikeuttaa sinut halveksimaan myös vaimoani? Mistä päättelet että minä 'päätän' miten hän feminismiä harjoittaa?
Joka, ihan vaan tiedoksi, on filosofian tohtori. Kirjoitti väitöskirjansa (oikean) työn ohella, ilman palkkaa, opiskelulomia jne. (Arvaapas kuka muuten niiden 6 vuoden ajan hoiti koko huushollin.)
En yleensä mene henkilökohtaisuuksiin, mutta nyt kyllä täytyy sanoa, että oletpa kyllä aika vastenmielinen henkilö - syydät loukkauksia joka suuntaan, sellaisillekin ihmisille jotka eivät edes ole osallisina keskustelussa. Olet naissukupuolen häpeäpilkku - yhtä sovinistinen ja ennakkoluuloinen kuin eräät miehet.
No, kuitenkin, valistaakseni vielä kerran tietämätöntä tolloa:
Feminismi ajaa sukupuolten välistä tasa-arvoa ja keskinäistä kunnioitusta ja sitä kautta parempaa maailmaa ja demokratiaa.
Mietipä tuota.
No en todellakaan haluaisi olla vaimosi asemassa.
Senkin haukkuva rakki.
Kerro sinä vaan noita satuja jossakin muualla äläkä tule tänne hillumaan, tollo.
Puhu sinä vain omasta puolestasi, senkin saivartelija.
1. Väitit että vaimoni on epäitsenäinen henkilö.
2. Väitit että kerron satuja. Mistä muuten - onko argumenttini 'feminismi ajaa sukupuolten välistä tasa-arvoa ja keskinäistä kunnioitusta ja sitä kautta parempaa maailmaa ja demokratiaa' kenties satua? Vai väitätko että vaimoni ei ole filosofian tohtori? Ihan vaan tiedoksi: maailmassa on paljon pystyviä ja älykkäitä naisia - kaikki eivät ole sinun kaltaisia aggressiivisia ja tietämättömiä, elämässään epäonnistuneita surkimuksia, joilla ei ole muuta annettavaa maailmalle kuin katkeruutta ja halveksuntaa.
Molemmat väitteesi ovat vääriä ja keskustelun epämiellyttävän yleissävyn perustit itse seksistisellä avauspuheenvuorollasi - niin että kukahan täällä 'hilluu'? Vähintäänkin voisit pyytää anteeksi vaimoltani.
Miksi vastaat viestiin, jonka koet epämiellyttäväksi?
Kirjoitin seuraavasti:
1. Halveksiva 'nauru' ei minusta ole sopivaa sen paremmin naisille kuin miehillekään.
2. Jotapaitsi, kuten joku muukin jo totesi, miehet eivät missään tapauksessa keskustelisi ehdottamistasi aiheista. Parisuhteesta kyllä usein puhutaan.
Kumman kanssa Matilla on ongelma? Saako Matille nauraa halveksivasti? Puhuuko Matti kavereiden kanssa 'sen' pituudesta tai impotenssista? Eikö Matti puhu parisuhteestaan? (Se olisi aika ikävää: ei mikään suhde ole niin täydellinen ettei siinä olisi mitään puhumista toisten miesten kanssa. Tai jos on, niin sittenhän siitä juuri pitäisi keskustella, voisivat vaikka oppia jotakin.)
Vai eikö Matti vain ymmärrä mitä tarkoittaa ilmaisu "ei MINUSTA ole sopivaa"? Luullakseni se sisältää juuri tuon 'omasta puolesta puhumisen.'
Kyllä taitaa sulla itselläs olla tiettyjä ongelmia kun noin uhoot.
Minä voin kyllä puhua kaikesta mutten toisten puolesta.
Piiloudut liikaa vaimosi tittelin taa.
Vieläkös sulla muuten on tuo vaimo jäljellä?
No kukas sen sun vaimos tänne keskusteluun heitti?
Harjoittaisit enemmän itsetutkiskelua vaan.
Vaimoani käytin esimerkkinä tarmokkaasta feminististä joka sen sijaan että hukkaisi aikaansa levittämällä miesvihaa, menestyy (miesvaltaisessa) ammatissaan ja on siinä laajalti tunnettu ja tunnustettu asiantuntija ja pyörittää omaa pienyritystään. Eikä jurputa, kritisoi ja pilkkaa miehiä. Tekee naisasian edistämiseksi viikossa enemmän kuin Tytsy & co koko murheellisessa, frustraation hallitsemassa elämässään.
Toki monilla naisilla - enemmistöllä - on aihettakin olla frustroitunut miesten hallitseman maailman vuoksi, mutta ei se tilanne sillä korjaannu että on itsekin seksistinen. Jokainen pilkkakommentti ja halveksunta vain lisää miesten aggressiota.
No, itsetutkiskelu ei tietysti koskaan mene hukkaan, mutta mitä tulee minun feminismiin liittyviin ajatuksiini niin eiköhän yli 30 vuotta feminismin periaatteiden tukemista sekä sanoin että teoin ole tarpeeksi. Tekoja voisi olla enemmänkin, se myönnettäköön, mutta kun lähdin viimeisestä työpaikastani pistääkseni oman firman pystyyn, tulivat kaikki alaiseni kysymään voisivatko he tulla minulle töihin. (Yksi mies, kolme naista.) Niin että jotakin olin kai sitten tehnyt oikein.
Onneksi olkoon sinulle, kun olet saanut noin menestyvän vaimon.
En ole silti aivan varma että menestynyt liikenainen tekisi työtä mitenkäänn feminismin hyväksi, vaan eiköhän tuo liiketoiminta ole aina omanvoitonpyyntiä, oli sitten kysymyksessä mies tai nainen.
Klirrr...klirrr...kassakoneen ääni on niin suloinen sukupuoleen katsomatta.
Äänestiväthän lähes kaikki muut naiset puolueissakin ydinvoimaa vastaan paitsi kokoomuksen naiset, business, business.
Kirottu 'copy and paste' - mistä tuo väärä nimimerkki tuohon tuli! No, kyllä se on minun toinen identiteettini, jolla annan vegetaarisia ruokaohjeita.
No tuo toinen nimimerkkisi vasta hauska ja mielenkiintoinen sana oli.
Mitäs se tarkoittaa?
Toistan:
Vai eikö Matti vain ymmärrä mitä tarkoittaa ilmaisu "ei MINUSTA ole sopivaa"? Luullakseni se sisältää juuri tuon 'omasta puolesta puhumisen.'
Asafoetida on etelä-intialaisen keittiön tärkeimpiä mausteita. Kulkee myös nimellä hing, hajupihka ja pirunpihka. Valmistetaan jättiläisukonputken juuren maitiaisnesteestä.
Suomalaiset apteekit myivät sitä puhtaana hartsina, keittiölaadut ovat jauheita, joihin on sekoitettu riisi- tai vehnäjauhua ja usein hiukan myös kurkumaa. Paras laatu 'Vandevi brand'.
Asafoetida eräällä tavalla korvaa 'vedalaisessa' keittämisessä valkosipulin: joogit eivät syö valkosipulia tai sipulia koska ne haittaavat mielenrauhaa.
Seuraapa 'ruoka' palstaa otsikon 'koti ja keittiö' alla.