Jos tänne haluaa kirjoittaa jotain, jonka haluaa mahdollisimman monen lukevan, niin viestin tulisi olla lyhyt. Ainakin minä kun avaan viestin ja huomaan että siinä on koko ruutu tekstiä täynnä en jaksa edes aloittaa lukea sitä. Ovatko muut samaa mieltä?
Jan Kupila
[email protected]
http://www.jankupila.com
Viestien pituus
9
1064
Vastaukset
- m_funk
Jos aiheena on Elämänkertani, niin en itse taas suosi 3 riviä, mikäli tietty elämä on niin tylsä, niin turha sitä on täyttä sontaa tuhertaa.
Se mikä ihmistä kiinnostaa, on tietenkin jokaisen oma asia. Tuskin kukaan juppi jaksaa lukea jonkun laiskan vätyksen kuusitoistasivuista soperrusta, kuinka KELAssa käynti on urheilua.
Kun taas eläinaktivisti saatta lukea mielellään romaanin tämän hetkisestä koirien elämänlaadusta isoissa kaupungeissa.
Eiköhän se joka kirjoittaa yli sivun, ole sitä mieltä, että siinä on asiaa sen verran. Miksipä kukaan pitkittäisi asiaansa turhaan (paitsi jos koulutehtävänä on 500 sanainen aine ruotsiksi), jos sen voi selvästi selventää lyhyemmälläkin.
...jätän tämän tähän, jottei tule liian pitkästä valitusta.
kiitos
nam- Jatta-30
Hauskasti kirjotettu :D
- turiset
kts. otsikko nimimerkki
- AROSUSI-09
Esimerkiksi pornonovellit nyt ovat asia erikseen,mutta en ainakaan itse jaksa kahlata sivukaupalla selontekoa jostain jonninjoutavasta,minkä voisi tiivistää muutamaan sanaan.
- BelleN
no-johan-on-kummallista ;D
Hyvää Huomenta Susss.
(*.*)
™cuccuu™ ;D - AROSUSI-09
BelleN kirjoitti:
no-johan-on-kummallista ;D
Hyvää Huomenta Susss.
(*.*)
™cuccuu™ ;DSorry,että vastaus tuli pienellä viiveellä:D Kun en hirveän usein tällä palstalla käy...jatkakaamme harjoituksia:)
- Silja
Olen täysin samaa mieltä.
Erityisesti uskontopalstat ovat täynnä pitkiä jaarituksia eli kaikenlaisia "totistuksia". Lisäksi niitä on harvoin edes yritetty jäsennellä kappaleiksi.
Koska näitä ei huvita ryhtyä lukemaan, jää keskustelut kokonaan käymättä.- AROSUSI-09
Jos aihe on muuten mielenkiintoinen,niin kelaan tekstit pikavauhtia läpi ja noukin sieltä ne olennaiset kohdat:)
- dina
Riippuu mistä se roikkuu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821299Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021088Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä631073Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais12999Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ162997Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103963Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68876Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍119791- 77725
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121724