Katsoitteko äsken? Mitä mieltä elokuvasta? Mun mielestä aivan ihana..tosi kaunis ja surullinen ja itkettävä.Minkä ikänen winona ryder oli muuten kun tuota elokuvaa tehtiin,tietääkö kukaan? Se oli niin kaunis siinä.
saksikäsi Edward
9
936
Vastaukset
- parvati.patil
Minnuukin rupes itkettämään. Edward oli mielenkiintoinen hahmo.
Ja Peg oli symppis ^_^ x)- päivi
todella onneton leffa. Saksikäsi-Depp on naurettavan näköinen hörhö saksineen.
- katsonut
sen varmaan parikymmentä kertaa ja silti se on aina yhtä ihana ja koskettava. Jännä miten samat asiat voi aina naurattaa ja itkettää vaikka onkin nähnyt ne monia kertoja. Ja Depp, aivan loistava näyttelijä (eikä pahemman näköinenkään ;) ) Todellakin leffa mikä kannattaa hankkia kotio hyllylle!
- Tiina
Mie pidin aivan hirveästi tuosta leffasta :) Se oli niin liikuttava, surullinen, dramaattinen ja samalla niin intohimoinen elokuva... Edward oli sympaattinen ja niin erilainen hahmo,ja se teki elokuvasta hyvän. Eikä hän hassumman näköinenkään ollut ;). Johnny Depp ja Winona Ryder on mahtavia näyttelijöitä :) Pitää hankkia omalle hyllylle tämä elokuva :)
- Ryder
En katsonut kuin lyhyen pätkän, koska omistan elokuvan DVD:llä. Elokuva on erinomainen.
Winona Ryder oli Saksikäsi Edwardin ensi-illassa 19 vuotta joulukuussa 1990. Kuvauksissa hän on todennäköisesti ollut 17-18 vuotta. Winona on mielestäni kaunis aina, joten ei siitä sen enempää. =)
Triviaa: Winona piti roolissaan vaaleaa peruukkia. - hyvä
En oikein tykännyt niistä komediallisista osista, mutta muuten sanoma ja tarina olivat todella 'sweet'. Vähän jopa itketti lopussa.
Ja Winona on tosi tosi söpö siinä leffassa.
9/10.Saksikäsi edward on miun mielest iha hyvä leffa joskus katoin sen ekan kerran vuonna kivi ja kukka
Ja nyt muutama vuos takaperin katoin sen uudestaa ja mielellään sen katto uuestaa
- runefani330
ihan hyvä mutta liikaa surullisia kohtauksia:'). Muuten ihan ok
- en tiedä
kuinka vanha hän oli, mutta leffa on hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921135
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116958- 125906
- 78694
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282694Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483