On mennyt kohta kaksi vuotta kun sinuun tutustuin ja tulisesti rakastuin- vaikka olitkin silloin vielä toisen.
Vuosi sitten saavuit sitten "virallisesti" elämääni ja olin maailman onnelisin ihminen.
Muistan kaikki kesäiset yöt jotka kanssasi vietin iloiten ilman minkäänlaisia murheita. Muistan syksyn jollóin otimme yhteen periaatteelisista asioista, meidän ensimmäinen riitamme.
Muistan joulun joka oli meidän yhteinen joulumme- minun paras jouluni.
Muistan kevään jolloin unelmoimme yhteisestä kodistamme jonka myös saimme.
Vaan sitten tuuli pyyhkäisi kylmästi ohitsemme ja vei sinut mukanaan.
Ensikertaa elämässäni rakstin ihmistä vilpittömästi ja kaikella antaumuksella. Olimme vain me. Kiitos rakkainpani siitä että edes hetken aikaa sain tuntea oikean rakkauden, olla saajana ja antajana ilman sen suurempia vaatimuksia.
Minun rakkauteni oli niin suuri ettet sitä halunnutkaan enää kanssani jakaa. Sinä olet viemässä sitä mennessäsi pois, viemässä kaiken mitä omistan.
Minä kiitän sinua siitä että olit hetkisen aikaa minun. Kiitän sinua siitä, että ensimmäistä kertaa tunsin olevani rakastettu.
Kiitän sinua näistäkin onnettomista päivistä jolloin olet lähdössä luotani.
Minä luulin ja uskoin ja toivoin että on vain ME.
Saanko sinua koskaan takaisin...?
Kiitos,rakas
S.P
1
512
Vastaukset
- Ellenix
Haluatkos hänet takaisin, jos hän on jo astunut poispäin Sinusta ?
Kannattaa miettiä, otatkos edes häntä takaisin.
Kaipaus on kaunista, Rakkaus on Muistoissa, Tehtyä ei saa tekemättömäksi.
Kaikkea ei pysty muuttamaan. Anteeksi wain pystyy antamaan.
Hyviä Päätöksiä Sinulle,
Jaksamista Elämän Arkeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1953924Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t532799Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per801370Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101199Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020991- 46964
- 48911
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt225907Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107696