Alavatsani on ollut jo pidemmän aikaa kipeä ja nyt pahenee. Tulehdustestit näytti negaa eli hiivaa ei ole vaikka niin epäilin. Oireena vain on vatsan kivut ja hieman kokkareinen valkovuoto, ei tuoksuja. Voisiko olla klamydia kun ei ole muita oireita? Tähänkin tulee tulokset mutta vielä menee monta päivää. Vatsa on välilä tosi hellä ja nukkuminen on vaikeaa. Kuinka nopeasti klamydia voi aiheuttaa lapsettomuutta? Edellinen tarkastus on tehty kesäkuussa ja silloin kaikki oli ok.
Klamydian oireita?
Kipuja :(
21121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla todettiin juuri klamydia, ja oireet oli juuri samanlaisia kuin kuvailemasi. Alavatsakivut oli aika tuskallisia ja valkovuoto paksua ja runsasta, myös vessahätä vaivasi kokoajan kun oli päässyt leviämään virtsateihinkin. Sain antibioottikuurin, jolla tauti pitäisi lähteä, vielä ei ole kokonaan helpottanut. Kannattaa hoitaa mahdollisimman pian.
vielä että hoituko virtsatulehdus samalla lääkekuurilla vai todettiinko se erikseen. Näkeekö ne samalla sen klamydia testistä. Nyt on ollut aika kivuliaita pissaistuntoja, mutta vatsa kivut ovat hieman hellittäneet