Mulla on yks tietokone ja siinä Win XP. Oon ostamassa toista konetta. Tarviiko siihenkin ostaa erikseen käyttis (XP)?
kaksi konetta, yksi xp?
niofgv
111159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kun asentaa ilmaisen Linuxin.
tekevät kyllä hallaa aattelleen kun sitä joka paikkaan lykkäävät.
Tulee sellainen olo ettei ainakaan Linuxia.
Minä olen käyttänyt ja käytän paljonkin Linuxia,
mutta kotikoneelleni minä EN HALUA Linuxia.
Miksi et käytä kotona linuxia?
Minä käytän kotona vaikka minulla on myös win xp.
Mihin ihmeeseen tarvitsisin kotona Linuxia?
Turhaa vaivaa vaan.
Usko jo, minä EN HALUA Linuxia.
Joku muu voi tarvita vaikka sinä masturboisit kotonasi se XP:n asennuslevy kädessäsi...
ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit ja nypläisit ja conffaisit Linuxiasi.
Sillä mitään hyödyllistä sillä ei voi tehdä.
winxp pro corporation-versio, jota ei tarvitse aktivoida tai, jos osaat kiertää aktivoinnin!
Käyttis on XP Home. Kone on firman nimellä (sikäli ei merkitystä). Mua ei oikeastaan kiinnosta, onko se niinkään laillista vaan että onnistuuko, ja kuinka helposti? Niin ja MS Worksin kopioiminen toiseen koneeseen varmaan onnistuu ihan esim. polttamalla se levylle jne. ?
...ajattelin kyllä mahdollisesti ottaa senkin koneelle (kenties debianin), mutta sen aika on sitten myöhemmin, XP eka kuntoon.
Onko asennuslevyt?
kunhan pääsee tämän vanhan koneen lokaatioon, niin sitten... :) Mutta jos asennuslevyt löytyvät, homma onnistuu?