"Meillä tuli johtaja vieressä istuvalle samaa työtä tekevälle pojalle ihan ääneen toisten kuullen sanomaan, että katotaan sulle jotain parempaa pikapuoliin. Tytöt oli olleet siinä työssä vuosiakin, poika vaan pari viikkoa. "
Näin se menee
jeps
6697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on tapahtunut. miksi sitä pojiteltiin?
Ollut patalaiska.
...tai sitten ei taaskaan. Oliskohan siihen kumminkin jotain muita syitä ku se että se oli miespuolinen. Meidän työpaikalla tyttö pääsi paskahommista toimihenkilöhommiin ku isi sattuu olemaan iso pamppu, varmasti kyvykäs tyttö mutta sanotaanko että ei ihan tavanomainen nousu uraputkessa. Ei silti vituta kyseinen asia yhtään, joten ei luulis suakaan vituttavan tämä pojan eteneminen omassa uraputkessaan.
työssä!!! Siis pojalle paremman näköisiä työkavereita!! Ihan normaalia.
voiko kuvitella huonompaa työntekijää kuin julkisella sektorilla töissä olleiden vanhempien tytär...
Mikä saa aikaan sen, että johto aina haluaa maksaa miehille enemmän palkkaa sekä nostaa miehet pois parempiin hommiin(ei sellaista mitä tytöt ovat hoitaneet)?