Onneksi olkoon USA!

Vaikka EU on niin kovasti kateellinen
USA:lle ja vanha natsi-saksalainen
katkeruus Jenkeille on yhä voimissaan;
silti täytyy taas todeta.

USA VOITTI!

USA pelasti IRAKin Kansalaiset,
Kurdit ja muut sorretut.
Kaatoi tyrannian.

Tuleva Irakin LIITTOVALTIO voi
olla eriomainen ratkaisu IRAKIIN.
4209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Täytyy vain toivoa, että etupäässä irakilaisia siviilejä taivaan tuuliin räjäyttelevät "vapaustaistelijat" saadaan eliminoitua mahdollisimman tehokkaasti.

Irakin tekeminen sellaiseksi liittovaltioksi, että malli tyydyttää kaikkia osapuolia on kyllä hikinen urakka.

Öljyvarojen jaostakin kuuluu olevan kiistaa.
Sinänsä huvittava uutinen, koska eihän irakilaisilla mitään öljyvaroja pitäisi enää ollakaan. Ei ainakaan mikäli kaiken karvaisia punikkihihhuleita on uskominen. Hehän ovat jo aikoja sitten tienneet kertoa, että "USA on ryöstänyt Irakin öljyvarat itselleen". :)

Äänestä
  • Kas kun sattuikin niin että räjäyttely alkoi USA:n invaasion jälkeen. Noin 2000 kaatunutta omaa, 15000-20000 kuollutta irakilaista, kulut lähelle 200 miljardia amerikkalaisten veronmaksajien rahoja ja kaikki sodan perusteet osoittautuneet valheiksi. Ja Usan valtiontalouden alijäämä 450 miljardia dollaria.
    Inhasta Saddamista päästiin, mutta halapaa ei ollut. Hurraati hurraa!

    Bush on aito kepulainen, nehän ovat verorahoja joten hällä väliä

    Äänestä

Jenkit sekaantuvat liikaa toisten maiden asioihin. Se aiheuttaa näissä maissa katkeruutta. Irakiin mentiin keksityn syyn perusteella. Öljy siellä amerikkalaisia kiinnostaa.

Äänestä
  • mistä Bushkalle papukaijamerkki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies 345 kirjoitti:

Vaikka EU on niin kovasti kateellinen
USA:lle ja vanha natsi-saksalainen
katkeruus Jenkeille on yhä voimissaan;
silti täytyy taas todeta.

USA VOITTI!

USA pelasti IRAKin Kansalaiset,
Kurdit ja muut sorretut.
Kaatoi tyrannian.

Tuleva Irakin LIITTOVALTIO voi
olla eriomainen ratkaisu IRAKIIN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu