On ollut puhetta siitä että HIV ei tartu helposti, vain noin 1 %:lle tarttuu yhdessä yksittäisessä yhdynnässä. on myös juttua siitä että naisiin se tarttuu helpommin. eli onko tämä prosentin tilasto miesten vai naisten. jos miesten niin mikä on naisten? ja minkälaista tämä ihottuma/kuume ym oireilu on.
tarttumisesta
tanja
2303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse asiassa se ei ole edes prosentti, vaan vielä siitäkin pienenpi.
Naisille luonnollisesti hieman helpommin.
Ja oireita ei kannata miettiä, harva niitä saa, jos saa ja niistä ei mitään voi päätellä. Lisäksi ne oireet varmasti on sulla ensi viikolla, jos nyt niitä mietit.
Siis tuo lukuhan on vain arvio!
Eihän kukaan suostu sellaisiin testeihin, että otetaan 100 hiv-miestä ja 100 tervettä naista. Sitte ne paneksii ristiin rastiin ja katsotaan kuinka moni nainen sai tartunnan. Sit sama pitäis tehdä 100:lla hiv-naisella ja 100:lla terveellä miehellä samoin.
Kuka sellaseen ryhtyy???? Herää pahvi!