Lentohärveleitä putoilee kiivaaseen tahtiin. Maailman lentoyhtiöitten varastoissa on miljardien edestä väärennettyjä varaosia jotka eivät välttämättä täytä laatuvaatimuksia. Niistä ei päästä eroonkaan, koska silloin pitäisi myöntää, että joku on vetänyt välistä. Nykyisenä ahneuden aikana niitä on kai alettu ottaa käyttöön.
Lentopelko on terveellistä.
Lentopelko on terveellistä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikös tuo ole vähän että...
Kone tippuu -> lippujen hinnat laskee -> säästetään huollossa -> seuraava kone tippuu -> lasketaan taas hintoja jotta porukka lentäis -> jätetään yks huolto väliin -> taas tippuu kone -> taas lasketaan hintoja -> säästetään -> koneita tippuu -> jne.
Kysymys siitä, osaako ihminen lentää, on suhteellinen. Osaa kyllä kun olosuhteet ovat sopivat. Mutta kun pitää järjestää ne olosuhteet vuosikymmenestä toiseen ja pitää kurissa esim. ahneus ja omanvoitonpyynti niin tilanne muuttuu toiseksi. Jotenkin säälittäviä nuo ainaiset selitykset mistä mikin onnettomuus on ikäänkuin näkymättömän jumalan käden kautta tapahtunut. Yksinkertaisin selitys on paras. Koko ajan mennään riskirajoilla. Mikään muu ei ole yksinkertaisesti taloudellisesti kannattavaa.
on aina osannut lentää!
Ainoa ongelma mikä asiassa on ratkaisematta, on se äkkipysäys!
Jos Jumala olisi tarkoittanut että ihminen lentää, hän olisi antanut meille lentoliput.