Ei edes vantaalta löydy yhtä surkeeta paikkaa kuin toi kyseinen...........
Kaikki ongelmatapaukset dumpattu samalle alueelle...
Kaikki ongelmatapaukset dumpattu samalle alueelle...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ongelmahan korjaantuu varsin yksinkertaisesti; lähde pois alueelta - niin muutkin pääsevät ongelmasta eroon, vai mitä?
Tuota 'edes vantaalta' lausetta en ymmärtänyt.
Siinä olet kyllä oikeassa, Vantaalta ei surkeita paikkoja juuri löydy, ehkä jokunen huhujen mukaan. En tosin itse ole vielä löytänyt.
Et sillälailla ovat menneet asiat huonompaan suuntaan. No mikäettei, sillä siellä on vantaalla meininki, että kaveria ei jätetä, oli sitten alkoholisti tai muutenvain leipäjonossa fattan jälkeen ruinaamassa safkaa mikäli rapulasta ensin kohtuudella selviäisi hengissä.
No ei siinä mitään kun täällä tuli ongelmia fatan korvausten kanssa, eli jostain syystä secunda tavarat käsitellään erikseen ja erillään muista kunnon verotetuista.
Nämä asiat kun lasketaan entisen kanslistin piikkiin, jokaikinen tapaus.
No ei vaikuttanut tyytymättömältä. Vai mitä tarkoitat otsikollasi?
Olet varmaan oikeassa, Vantaalla on eri meininki. Siellä ei ilmeisesti kaveria jätetä, ei vaikka olisi vähän syrjäytynytkin.
Toista se on täällä Espoossa. Suorastaan nautitaan siitä, että kaveri uhrataan. Kunhan vain itselle saadaan mammonaa. Uhrattavaksi kelpaa niin 'kunnon verotetut' kuin 'secunda tavarat' sinun tyypillistä espoolaista terminologiaasi käyttäen.
Oikein malliesimerkki perusespoolaisesta.
Kyllä sieltäkin löytyy kusenhajuisia ja p....lla sotkettuja yleisiä tiloja ja alueita.
No tietysti löytyy Vantaalta siinä kun muissakin kaupungeissa.
Jos joku tietää kaupungin missä ei löytyisi, niin olen varma että hemmo valehtelee.
Kirjoitukseni oli oikeastaa vain kommentti eka kirjoittajan heittämään heittoon 'ei edes vantaalla'.
Ihan kuin Vantaalla niitä olisi erityisen paljon tai että ne olisivat tyypillisiä Vantaalla.
Että olen asunut espoon keskuksessa vajaan vuoden,vuonna 2002...........
Kaman myyjiä riitti joka paikassa...pakolaisia paljon.........ynnä muita ongelmatapauksia.
Espoo on ilmeisesti sijoittanut suurimman osan sosiaalitapauksista sinne...........
Omasta mielestäni esim...hakunilassa on rauhallisempaa.
Kai sitä joka kaupungissa pitää olla joku slummialue.........
Espoon keskukseen en enää muuttas......muualle espooseen kyllä.
Johan vitsin murjasit, missään en oo pelännyt yhtä paljonkuin hakunilassa! Siellä ne kamakauppiaat vasta juhliikin.Porukka kanniskelee mutkaa tai ainakin veistä mukanaan,kyllä kuule espoo on vielä rauhallinen hakunilaan verraten.
Aina kun tulee täyttä dumpataan myös muualle.
Ihme provoja. Aikanaan asuin Mikkelässä EK:n tuntumassa ja paikka oli suorastaan idyllinen, kuten Muuralakin. Espoon vanha kirkko on enemmän kuin komea ja Nuuksiokin lähellä. Erinomaiset liikenneyhteydet. Eikä tuo Suvelakaan niin ihmeelliseltä näyttänyt, eikös tuollaisia kerrostalolähiöitä ole ympäri PK-seutua.
laittanut otsikoksi "tervetuloa hami espooseen", täällä meilläkin tuppaa olemmaan samanlainen ongelma...
...mutta onneksi niitä ns. ongelmatapaukset ovat kuntoutouneet...
...ja ne ketkä eivät ole halunneet, ovat maan alla...
...tulepa pöndelle kesällä, niin tiedät mikä haiseee...
mä olen sitte kans hirvee ongelmakimppu...voi voi voi..........pitäskö muuttaa ongelmineen Vantaalle..." miettii"