Suomessa syödään huonosti

Naiset ei enää keittiössä kuten ennen. Koko perhe vitamiinivajeessa. Syödään valmismössöjä ala saarioinen.
5237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kokkaamaan siitä sitten, poitsu!

Äänestä

Ei ole pakko tyytyä saarioisen valmisruokiin. Vaihtelua saa helposti esim tilaamalla pizeriasta ja kebabluolasta kotiinkuljetettavia annoksia.

Äänestä
  • itse omat sapuskani, eikä ole koskaan tarvinnut kärsiä moisista laiskojen eukkojen vitamiinivajeisista valmisruuista kärsiä. Jos jotain oikein erikoista joskus tekee mieli, niin painun taksilla ravintolaan iltaa viettämään.
    Tähän on varaa ja tulee olemaankin, koska en halua alkaa elättämään loisia nurkissani.

    Äänestä

Naisten syöntikö takaa terveyden?

Äänestä

syödään roskaruokaa esim.pizzaa ja hampurilaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-mies- kirjoitti:

Naiset ei enää keittiössä kuten ennen. Koko perhe vitamiinivajeessa. Syödään valmismössöjä ala saarioinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu