Kävin Pietarissa viime joulukuussa. Oheisessa linkissä kuvallinen kertomus asiasta:
http://www.kolumbus.fi/antti.vettenranta/pietari/
Pietarin katulapset
3
1421
Vastaukset
Rankan näköistä menoa. Ihme kun en oo telkassa koskaan nähnyt juttua. Tai sitten olen sokea. Olkaa iloisia kun teillä on koti.
- H_H
Venäläisten ongelma ???
- maija
Hei olen viimepäivinä miettinyt ihan tosissani lapsia ja heidän kohtaloita. On niin surullista ja järkyttävää kun lukee katulapsista, lapsikaupasta, seksiorjista tai "varaosakaupasta" jota varsikin vanhoissa itäblokin maissa käydään.
Tavallinen äitikin haluaisi auttaa heitä mutta ei aina rahallisesti pysty. Kerääkö kukaan vaatteita, leluja, kirjoja, lääkkeitä vai onko niiden vienti tosiaan niin kallista ettei se onnistu. Mistä näitä paikkoja voisi tiedustella etelä pohjanmaalla ?
Rahallistakin tukea antaisin jos tosiaan tietää että rahat menee suoraan perille eikä jää välikäsiin.
En ymmärrä miten me aikuiset voidaan olla niin julmia että käytämme niin väärin lapsia jossain päin maailmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351412
- 1091150
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261013Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89964Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313861- 99813
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144634