Mistähän osoitteista saa näitä pikavippejä?
Pikavipin tarjoajat?
Miksu
109751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
www.ferratum.fi
pikavippi.fi
tekstivippi.fi
ferratum.fi
terrarahoitus.fi
tietääks joku muita???
tekstivippi ainakin toimii hienosti ja nopeesti.
hyvä keksintö ainakin meikäläiselle kun ei ole
oikein ketään keltä lainais kun semmonen tarve yllättää.
Onko laillista periä 500%:n korkoa? Ennen ainakin tuollaista kutsuttiin koronkiskonnaksi ja se oli rikos.
Lehden mukaan pikavipin tarjoajia pitäisi olla yhdeksän, kellään tietoa ketä ne ovat?
eräs asiantuntija tv:ssä kertoi koronkiskonnasta, että prosenteissa hänen mielestään raja olisi jossain 20. Härskiksi on nykyaika mennyt.
Miksi jotkut todellakin saavat lainata rahaa 40-500% korolla. Suurin osa koroista on naamioitu joksikin toimituskuluiksi. Mielestäni rautoihin vain tuollaiset yrittäjät ja äkkiä.
Saahaj jostain kunnioitetavasta Elloksestakin jotain rahoitusta. Ellos on suuri ruotsalainen postimyyntiyritys, Anttilaa suurempi.
Mitä eroa näillä yrittäjillä juuri on alkoholisteläkeläisten hyväksikäyttäjiin. Nämä hyväksikäyttäjät ovat olleet joitain lestinheittäjiä, jotka pitävät asiakkaansa ikuisessa velkakierteessä ottaen asiaikkalta suoraan eläkerahat. Tällaisia tapauksia on paljastunut muutama harva viime vuosina.
Olen itse mies melkein 50 v.
Sillä on mikä korko on kun on varaa maksaa takaisin??
Puhutaan aika pienistä summista periaatteessa jos vaikka verrataan siihen kuinka paljon asuntovelallinen maksaa _korkoa_ lainastaan sinä 30 vuoden aikana.
aika törkeää käyttää "ihmisten hätää" hyväksi tuollaista lainaa ei oteta ellei ole sitten aivan kusessa :/
Ihmettelen suuresti arvostelijoita, kukaanhan ei pakota ottamaan lainaa mistään. Jokainen täysi-ikäinen saa itse valita mistä luottonsa ottaa. Itse ainakin olen tyytyväinen että sain nopeasti rahaa kun sitä tarvitsin. Eipä tarvitse sukulaisilta nolona pyytää. Ellos ym. tarjoavat kyllä lainaa mutta miksi odottaisin päiviä jos voin saada rahat muutamassa minuutissa.
osoitteesta http://www.viestilaina.fi ...
Tuo on vasta aloittanut, mutta palvelu ainakin toimi moitteetta.