Käypä sinäkin äänestämässä ja vaikuttamassa http://www.iltalehti.fi/2005/08/28/autot/200508180112544_au.shtml
Äänestä italialainen voittoon!
Ferrarissa ja Alfassa on sa...
13819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Itse henkilö kohtaisesti vihaan italialaisia autoja,, mutta ferrari on ihan omaa luokansa..
mut nää fiatit et alfat sais kaikki paaluttaa.
itse kävin antamassa ferralille ääneni ko ei ollu yhtään japsia ehdolla..
ei mitään fiaatteja lähdetä äänestämään..Rumia kun mitkä.Meikäpoika arvostaa kauniita muotoja ja tehokasta moottoria eli jenkki on aina ykkönen!
..kaunen..vittuakos sitten täällä märiset pelle, painu höpisemaan sinne jenkkiapalstalle..
jenkit ole ikinä osanneet kaunista autoa tehdä 50-luvun lopun siipijenkkejä ja 60-luvun ponycar/muskeleita lukuunottamatta..nykyvehkeet ihan syvältä..
Maailman nopeina auto Pagani Zonda on muute Italialainen, että se siitä moottorin tehokkuudesta. Tehokkuus ei ole sama asia kuin koneen tilavuus :D. Näytäppäs yksikin hyvän näköinen jenkki mulle.
maailman nopein auto eli Saleen S7? Sitten on vanhoja klassikoita kuten Corvette Stignrayt tai Pontiac Tran Amit
Pesee mennentullen noin spagettifiiatit..ihme ufon näköisiä vempeleitä kaikki,eivätkä pärjää edes suorituskyvyssä jenkeille.Hyi hitto
vai saleen7, maailman nopein auto on Koenigsegg. Jenkit on syvältä
>Itse henkilö kohtaisesti vihaan italialaisia autoja,, mutta ferrari on ihan omaa luokansa..
Miksi täällä sitten roikut ?
"Itse henkilö kohtaisesti vihaan ... sais kaikki paaluttaa."
Yhdys sanat ovat kansa koulu pohjalla yli pääsemättömän vaikeita, mutta mitä tuo paaluttaminen tässä yhteydessä tarkoittaa?
Mikä lienee syntymä maasi ja äidin kielesi? "ennemin ko sakemanni"?
Höpöhöpö. Maailman nopein auto on Bugatti Veyron. Joka on todellisuudessa saksalainen.
Kaikki muuten on syvältä
kunhan nyt saisivat sen veuurooin ensin tuotantoon asti, siihen asti könikki on nopein...
nopein sarjavalmisteinen on bugatti veyron
BMW Z4 ON UPEAA...
TOI FERRARI...