Kohtalokas pieru

Kieroutunut

Opettaja leipoi kakkua kotitaloustunnilla. Muuan poika nimeltään Sielunvihollinen tuli räkäisemään kakkutaikinaan. Opettaja sanoi: "Hyi vittu!", mutta tajusi tehneensä virheen. Sielunvihollinen pälyili opettajaa nenä räässä, suu auki ja otsa kuraisena. Opettaja pakeni henkensä edestä. Hän juoksi Vietnamiin asti, mutta joutui toteamaan: "Onpa täällä paljon kristillisiä sieluja." Eräs poliisi tuli pidättämään opettajan törkeästä vittuilusta epäiltynä.

Opettajan oikeudenkäynti alkoi viikon kuluttua. Kesken oikeudenkäyntiä opettaja päästi pitkän, polyfonisen pierun. Tuomari mylvi posket punaisina hehkuen: "Törkeä vittuilu ynnä tuomarin halventaminen ei olekaan mikään ihan kevyt rikos! Täten tuomitsen sinut kuolemaan." Opettaja heitettiin selliin. Täällä hän sai pahoja ilmavaivoja. Hän päästi pitkää, jatkuvaa, yhtämittaista, kovaäänistä, haisevaa ja polyfonista pierua. Kun opettajaa vietiin Hanoin keskustaan hirtettäväksi, hän piereskeli vieläkin. Opettaja heitettiin hautaan. Siellä hän tänäkin päivänä päästää pitkää, jatkuvaa, yhtämittaista, kovaäänistä, haisevaa ja polyfonista pierua. Lienee sanomattakin selvää, että kyseinen hauta on nykyään Hanoin suosituimpia turistikohteita.

2

592

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halpakopio

      Täytyy hankkia liaani olkkariin.

    • Anonyymi

      Kieltämättättä , sitkeä oli piereen opettaja, hän löysi oman lajinsa ja kehittää/kehittyy sitten jatkuvasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1676
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      365
      1172
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      953
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      14
      794
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      608
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      568
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      46
      552
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      485
    Aihe