Anneli ja Suomen keskusta päästi Paavo Lipposen piinasta. Jos Lipponen olisi saanut vielä isotella kolmannen kauden, hän olisi luullut olevansa Euroopan keisari. Sitä hän luuli olevansa vielä hävitessäänkin. Eu-johtajat naureskelevat "itsevaltiaalle" vielä pitkään.
Anneli päästi Paavon piinasta.
totisin tosi
2104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
oletko huomannut että hän päästi piinasta monta muutakin puoluejohtajaa. Niitähän tipahteli useampi mies!
Jos Jäätteenmäki puhui totta Lipposesta, niin miksi Jäätteenmäki painostettiin eroamaan eikä Lipponen?
Onko keskusta sinun mielestäsi sellainen puolue, joka erottaa totta puhuneen puheenjohtajansa, kun Lipponen niin vaatii?
Näihin kysymyksiin olisi hyvä saada vastaukset, sillä muussa tapauksessa käteen jää totuutena ainoastaan se, että Jäätteenmäki VALEHTELI Lipposesta ja saamistaan asiakirjoiusta tavalla, joka vei häneltä paitsi demareiden, myös keskustan ja koko eduskunnan luottamuksen.