USA pelastaa ja saa haukut.

Yhdysvallat, kristillisten arvojen puolesta maailmaa pelastamassa. Tekisivätkö muslimit saman juutalaisille tai kristityille, eivät tekisi. Jokainen amerikkalainen on nyt maksanut 850€ Irakin demokratisoinnista, enemmän kuin Vietnamin sodasta. Onko kaikki vaivan arvoista, tekeekö tämä maailman eniten kehitysapurahoja maksava valtio oikein, mielestään tekee.


Yhdysvallat on pelastanut muslimit kansanmurhilta ja tyrannialta keskimäärin joka kolmas vuosi: Kuwaitissa (1991), Bosniassa (1995), Kosovossa (1998) ja Afganistanissa (2001). Kun nyt Irakin vuoroparilla, irakilaisten " tekopyhät arabiveljet" asettuivat yllättäen mieluummin Saddam Husseinin dynastian, arabisosialistisen hirmuhallinnon kuin Irakin kansan vapauden puolelle. Kuten olemme huomanneet maailma on paha paikka ja USA on ainut joka siitä kykenee hieman paremman tekemään.

Miksi terrori jatkuu Irakissa? Miksi Al-Qaidan marttyyrit räjäyttelevät omia kansalaisia ilmaan 2-3 sotilaan takia, esimerkkinä Bagdadin 24 lapsen surmaaminen. Lapset olivat ottamassa karkkia muutamalta sotilaalta ja hullu marttyyri räjäytti heidät ilmaan silmääkään räpäyttämättä. Tämä on asennekasvatusta, enemmistön tahdon nujertamista. Al-Qaida ja todelliset terrori imperiumit kuten Iran, Saudi Arabia jne, haluavat laittaa Irakin kansan polvilleen Mekan suuntaan. Suurinosa Irakissa operoivista terroristeista onkin muualta kuin Irakista kotoisin, Afganistanista, Pakistanista jne.

Maltilliset demokraattiset voimat eivät saa jäädä hallitsemaan, valloittajien poistuessa maasta. Valta ja sen ohjaaminen imaameille ja oppineille muslimeille tulee varmistaa näyttämällä Irakilaisille pelottelun avulla mitä tottelemattomuudesta seuraa.


Missä olivat EU, EN, ETYJ ja YK kun Serbia hyökkäsi Kroatiaan ja alisti muslimit kansanmurhalle? Yhdysvallat ryhtyi toimeen, ja heti rauhanpuolustajat ilmaantuvat hokemaan, sota ei ole ratkaisu. Mikä olisi ratkaissut asian, joukkomurhan jatkuminenko? Jos EU:n varaan olisi jääty asian hoidossa, niin murha olisi ollut totaalinen.

Todellisuudessa sota on ainoa oikea ratkaisu moniin ongelmiin. Ilman sotaa Benito Mussolini, Adolf Hitler ja Slobodan Milosevic olisivat kuolleet vuoteissaan, kuten Josif Stalin ja moni muu interventiolta välttynyt diktaattorikin.
Tälläiset hampaattomat komut jotka näilläkin sivuilla huutelevat ovat jo aikansa eläneet, heidän puheensa pitää sivuuttaa typerinä ja naivieina haikailuina.

YK on turha instanssi, jossa turhat valtiot kokoontuvat puhumaan kilpaa paskaa maailman parantamisesta. Suomen pienenä valtiona tulee pysytellä erossa kaikenlaisista epäilyttävistä liittoumista ja tukea omaa vahvaa puolustuslaitostaan.

Rauha on hyvä asia, mutta sen säilyminen ei ole koskaan ikuista, eikä varsinkaan itsestäänselvyys. Suomen tulisi lopettaa näiden muslimien maahantuonti, heistä ei ole kuin harmia Suomelle. Monikulttuurisuus on kuollut ideologia kaikkialla, parempi on elää rikkaassa omassa kulttuurissa ja vaalia sitä, kuin köyhässä kulttuuri Ghetossa.

Annetaan USA:lle risuja siitä mikä on aiheellista, nimittäin Kioton sopimuksen hylkäämisestä. Maailman pelastajana se on kuitenkin ykkönen, ei edes komujen tuhannet salaliittoteoriat ja hapatukset asiaa miksikään muuta.

Sanon teille USA vihaajille, menkää itseenne, vetäkää vaikka tumppuun sekin aika jonka käytätte paskanne kylvämiseen. Ei teitä kukaan usko, olette häpeäksi Suomelle.
35972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

miksi USA ei käytä sitä rahasummaa mikä menee Irakin rauhoittamiseen niin suoraan kehitysmaiden asukkaiden avustamiseen?
USA ei voi lähteä käytännössä ikinä Irakista, jos mittapuuksi asetetaan Irakin muuttuminen länsimaiseksi suht koht rauhalliseksi yhteiskunnaksi (muista, että USA:ssa on paljon rikollisuutta).
USA:n on lähdettävä joka tapauksessa Irakista ,eikä se välttämättä ole lähdön hetkellä saanut mitään aikaan, kuin vain valtavan menoerän budjettiin ja totalitarismin paluun Irakiin.

Irak-projektista voi tulla varoittava esimerkki, kuinka projekti voi kusta totaalisesti (aikataulu pettää, todelliset kustannukset ylittävät suunnitellut kustannukset, eikä itse työkään onnistu). eli Irak-projekti venyy joka kulmastaan, joka on epäonnistuneen projektin merkki.
Tällä hetkellä se näyttää epäonnistuneen.

Äänestä
  • Kuinka negrut ovat itse sitä mieltä ettei sinne tarvita mitään kehitysapurahoja. Sen sijaan olisivat kiitollisia jos joku kävisi hoitamassa diktaattorit pois pelistä. Juuri kuten USA teki Irakissa.

    Äänestä

  • Reijo kirjoitti:

    Kuinka negrut ovat itse sitä mieltä ettei sinne tarvita mitään kehitysapurahoja. Sen sijaan olisivat kiitollisia jos joku kävisi hoitamassa diktaattorit pois pelistä. Juuri kuten USA teki Irakissa.

    Toinen hemmo joka puhuu asiaa !
    Nimenomaan noin se pitäisi hoitaa kuten sanot.
    Kuka tyhmä niille rahojaan lähettäis ?????

    Äänestä

  • ne rahat.

    Äänestä

Ensinnäkin, impperialistit menivät Irakiin VAIN ja AINOASTAAN öljyn takia. Veruketta vain jouduttiin kärkkymään. Valmistelut olivat jo aloitettu, mutta WTC kävi hyvästä verukkeesta.

Sitä ennen veruke vaihtui joukkotuhoaseista, terrorismista aina tyranniaan ja viimeisin on puheet demokratiasta.

Se, että impperialistit ovat hänäköitä käyttämään ASEISTUSTAAN, ei tarkoita hyväntekeväisyyttä. Risteilyohjuksia piti tietoisesti päästä kokeilemaan jo Kuwaitin tapauksessa ja Euroopan puolella oli mielenkiintoista nähdä, kuinka valkoihoinen, sosialistipohjainen armeija toimii. Impperialisteilla aseteollisuus on samaa, kuin meillä metsäteollisuus. Jos tuotteet seisovat varastoissa, konkurssi uhkaa. Eikö totta.

Mitä tulee impperialistien omaan demokratiaan, niin siltä se ei näytä, parin viime vaalien perusteella. Todellinen demokratia on oikeutta perustaa muitakin, kuin oikeistolaisen tai äärioikeistolaisen puolueen, jota usassa ovat ainoat mahdolliset tarjokkaat. Ei näytä demokratialta.

Irakin "demokratiasta" on tarkoitus öljydollarein ostaa virka- ja turvallisuuskoneisto samantyyppiseksi usaa nuolevaksi tyranniaksi kuin on Saudi-Arabia.

Miksi ei Saudi-Arabiaa "demokratisoitu"?
Siitähän olisi ollut helppo aloittaa.

Tähän kysymykseen en vielä ole saanut vastausta, vaikka olen sen esittänyt kymmeniä kertoja.

Osaatko sinä vastata?

Äänestä
  • Haloo kuuleeko kukaan, olisiko syytä ajaa ne lepakot tapulista ulos?

    Äänestä

  • wwwnational kirjoitti:

    Haloo kuuleeko kukaan, olisiko syytä ajaa ne lepakot tapulista ulos?

    talolta.

    Kuin varmemmaksi vakuudeksi väitteistäni, impperialistia närästää Iranin YDINASE-hanke suunnattomasti.

    On näet niin, että seuraavat merkittävät öljykentät, joita impperialisti halajaa haltuunsa (=käskyvaltaansa Saudi-Arabian tyrannian tapaan), sijaitsevat Irakin rajan takana, mutta MYÖS VENETZUELASSA.

    Jos Iran onnistuu väsäämään pienehkönkin, taktisiin ohjuksiin asennettavan latauksen, nostaa se impperialistien öljynhimokynnystä ja siten hyökkäyskynnystä huomattavasti.

    Kunnon lataus tekee impperialistista jo sitten selvästi nöyremmän.

    Eikö totta !

    Äänestä

  • Saudit vaikkakin ovat tyranninen monarkiaan perustuva valtio, on mukana monessa kansainvälisessä yhteistyössä.

    Tämä Al Mamlakah al Arabiyah as Suudiyah, arabian helmi on kyllä kieltämättä oikea sekularistisen mädättämisen keskus. En itse pitäisi pahana maan demokratisointia, mutta nähtävästi USA:lla pitää olla yksi valtio mistä toimia paikallisen suojeluksen avustuksella. Tämä on niin sanottu välttämätön paha olla kaveria näiden kanssa. Maa on myös taloudellisesti vahva, siellä on parhaat lentokentät ja mahdollisuudet tukikohtien ylläpitämiseen.

    Kyllähän nämä nikottelivat kun USA pyysi Saudeilta maankäyttöön oikeutta Kuwaitin puolustamiseksi. Kuwait ja Saudit olivat kuitenkin paljon läheisempiä kuin sosialistinen Hussein koskaan. Saddam ei myöskään ollut Islamin paras ystävä, ei ennen kuin siitä oli hänelle itselleen hyötyä. Saudit on jätettävä rauhaan, varsinkin jos ymmärtää tämän uskonnolisen arvon ja osaa arvostaa sitä kuten USA tällä hetkellä tekee. USA on demokratisoimassa, ei käymässä uskon sotaa.

    Saudit ovat mukana laajasti kansainvälisissä organisaatioissa, ABEDA, AfDB, AFESD, AMF, BIS, FAO, G-77, GCC, IAEA, IBRD, ICAO, ICC, ICRM, IDA, IDB, IFAD, IFC, IFRCS, ILO, IMF, IMO, Interpol, IOC, ISO, ITU, LAS, MIGA, NAM, OAPEC, OAS (observer), OIC, OPCW, OPEC, PCA, UN, UNCTAD, UNESCO, UNIDO, UPU, WCO, WFTU, WHO, WIPO, WMO, WToO, WTO (tarkkailija)

    Kyllä sinä sitten vanhempana ymmärrät maailmanpolitiikkaa ja prioritointia, sekä uskonnon laajempaa merkitystä.
    Saudit tukevat terrorismia, Koraanikouluja jopa Euroopassa. Olen todellakin samaa mieltä, tähän on saatava loppu, sillä lopulta tälläisesta kehityksestä ei hyvää seuraa. Askel kerrallaan ja kärsivällisyyttä, kyllä muslimeille opetetaan missä se kaapinpaikka on. Kaikille aikanaan..

    Äänestä

  • IRAKIN koh- kirjoitti:

    talolta.

    Kuin varmemmaksi vakuudeksi väitteistäni, impperialistia närästää Iranin YDINASE-hanke suunnattomasti.

    On näet niin, että seuraavat merkittävät öljykentät, joita impperialisti halajaa haltuunsa (=käskyvaltaansa Saudi-Arabian tyrannian tapaan), sijaitsevat Irakin rajan takana, mutta MYÖS VENETZUELASSA.

    Jos Iran onnistuu väsäämään pienehkönkin, taktisiin ohjuksiin asennettavan latauksen, nostaa se impperialistien öljynhimokynnystä ja siten hyökkäyskynnystä huomattavasti.

    Kunnon lataus tekee impperialistista jo sitten selvästi nöyremmän.

    Eikö totta !

    Onko ihan aidon oikeasti tavallasi ajattelevia hulluja olemassa? hehehe, Iranille ydinase..

    Äänestä

  • wwwnational kirjoitti:

    Saudit vaikkakin ovat tyranninen monarkiaan perustuva valtio, on mukana monessa kansainvälisessä yhteistyössä.

    Tämä Al Mamlakah al Arabiyah as Suudiyah, arabian helmi on kyllä kieltämättä oikea sekularistisen mädättämisen keskus. En itse pitäisi pahana maan demokratisointia, mutta nähtävästi USA:lla pitää olla yksi valtio mistä toimia paikallisen suojeluksen avustuksella. Tämä on niin sanottu välttämätön paha olla kaveria näiden kanssa. Maa on myös taloudellisesti vahva, siellä on parhaat lentokentät ja mahdollisuudet tukikohtien ylläpitämiseen.

    Kyllähän nämä nikottelivat kun USA pyysi Saudeilta maankäyttöön oikeutta Kuwaitin puolustamiseksi. Kuwait ja Saudit olivat kuitenkin paljon läheisempiä kuin sosialistinen Hussein koskaan. Saddam ei myöskään ollut Islamin paras ystävä, ei ennen kuin siitä oli hänelle itselleen hyötyä. Saudit on jätettävä rauhaan, varsinkin jos ymmärtää tämän uskonnolisen arvon ja osaa arvostaa sitä kuten USA tällä hetkellä tekee. USA on demokratisoimassa, ei käymässä uskon sotaa.

    Saudit ovat mukana laajasti kansainvälisissä organisaatioissa, ABEDA, AfDB, AFESD, AMF, BIS, FAO, G-77, GCC, IAEA, IBRD, ICAO, ICC, ICRM, IDA, IDB, IFAD, IFC, IFRCS, ILO, IMF, IMO, Interpol, IOC, ISO, ITU, LAS, MIGA, NAM, OAPEC, OAS (observer), OIC, OPCW, OPEC, PCA, UN, UNCTAD, UNESCO, UNIDO, UPU, WCO, WFTU, WHO, WIPO, WMO, WToO, WTO (tarkkailija)

    Kyllä sinä sitten vanhempana ymmärrät maailmanpolitiikkaa ja prioritointia, sekä uskonnon laajempaa merkitystä.
    Saudit tukevat terrorismia, Koraanikouluja jopa Euroopassa. Olen todellakin samaa mieltä, tähän on saatava loppu, sillä lopulta tälläisesta kehityksestä ei hyvää seuraa. Askel kerrallaan ja kärsivällisyyttä, kyllä muslimeille opetetaan missä se kaapinpaikka on. Kaikille aikanaan..

    "Tämä on niin sanottu välttämätön paha olla kaveria näiden kanssa. Maa on myös taloudellisesti vahva, siellä on parhaat lentokentät ja mahdollisuudet tukikohtien ylläpitämiseen."

    Tämän tapaisesti sepustettuja juttuja olen kuullut ennenkin, selityksenä sille, että JOTKUT TARKOIN VALITUT maat eivät demokratiaa tarvitse. Aivan, niin oli asianlaita Aparheid-Etelä-Afrikassakin aikanaan. Mutta kun kulta ja timantit oli viety, saattoi uusi aika koittaa...........

    Lyhyesti sanottuna: Saudien öljykentät on jo hallussa, eikä niitä "demokratioilla" vaaranneta.

    Nämä verukkeet ("demokratiat" sun muut) on tarkoitettu Irakin, Iranin ja Venezuelan kaltaisille maille, joissa hallitsijat eivät (vielä) juokse impperialistien talutusnuorassa.

    On selvää, että tälläiset analyysit joudutaan tekemään vain täälä, sillä rahanvallasta ja ilmoitustuloista elävä media ei sitä tee. Taloudellisten menetysten pelossa. Mm. hesari.

    Bushkahan ilmoitti: : "ellet ole impperialistien puolesta, olet heitä vastaan". Sen rahanvallasta ja ilmoitus/myyntituloista elävä media välittömästi ("oikein") ymmärsi.

    Äänestä

  • wwwnational kirjoitti:

    Onko ihan aidon oikeasti tavallasi ajattelevia hulluja olemassa? hehehe, Iranille ydinase..

    tekstiä, jos vain on tarkemmin impperialistien toimintaa pidemmällä aikavälillä seurannut.

    Jos yrität tulla puskasta ja median tietoihin perustuen laulaa julki oikeutta impperialisteille, on se samaa, kuin pistettäisiin laput silmillä manne lukemaan raamattua.

    Äänestä

  • No mitäs sä laittaisit autosi moottoriin jos ne muslimit sais kaiken öljyn ???
    Rypsiä ?? :)
    Sitä saa mitä tilaa ....

    Äänestä

  • Oliskohan kirjoittajalla menneet käsitteet kiukka sekaisin ? ;) Englanti on mielestäni hyvä esimerkki impperialismista - ja nyt ne maksaa kovan hinnan ghettoineen siitä miten ne aikoinaan
    yritti vallata joka kolkan ....... ja sivistystaso britanniassa nyt ??
    Amerikkaan MENNÄÄN - ei sieltä tulla tänne mitään tuputtamaan, just my 2 cents here.

    Äänestä

  • Oliskohan kirjoittajalla menneet käsitteet hiukka sekaisin ? ;) Englanti on mielestäni hyvä esimerkki impperialismista - ja nyt ne maksaa kovan hinnan ghettoineen siitä miten ne aikoinaan
    yritti vallata joka kolkan ....... ja sivistystaso britanniassa nyt ??
    Amerikkaan MENNÄÄN - ei sieltä tulla tänne mitään tuputtamaan, just my 2 cents here.

    Äänestä

Ainut mikä siinä maassa kiinnostaa on nascar! Mut muutoin maailman energian hukka reikä koko maa..En sentään tumputa, kuten kirjoittaja ilm. tekee.

Äänestä
  • Tässä tyypillinen perisuomalainen kateellinen.
    Nascar on kyllä mielenkiintoista - mutta kehottaisin tutustumaan kulttuuriin ennen kuin haukkuu ........... ?!

    Äänestä

  • kelloradio kirjoitti:

    Tässä tyypillinen perisuomalainen kateellinen.
    Nascar on kyllä mielenkiintoista - mutta kehottaisin tutustumaan kulttuuriin ennen kuin haukkuu ........... ?!

    Kateellisuudesta ei ole kysymys. En ole peri Suomalainen kateellinen ihminen. Vaan reissaava työläinen, joka on työskennellyt sielläpäin useaan otteeseen aikoinaan.

    Äänestä

  • Hpop kirjoitti:

    Kateellisuudesta ei ole kysymys. En ole peri Suomalainen kateellinen ihminen. Vaan reissaava työläinen, joka on työskennellyt sielläpäin useaan otteeseen aikoinaan.

    Sorry! eli olen anteeksipyynnön velkaa.
    Harmi jos oli huonoja kokemuksia ...
    mutta en ymmärrä tätä usa-fobiaa.
    Itsellä olis tuttuja Arizona:ssa, Alabama:ssa, Wisconsin:ssa ja muuallakin siellä - kun vain pääsis käymään! Itse asuin ja tein töitä 8 vuotta espanjassa. Hyviä kokemuksia!

    Äänestä

Rauhaa ja rakkautta maailmaan. Rauha saavutetaan kun valtiot huolehtivat omista kansalaisistaan, eivätkä yritä valloittaa naapuriltaan elintilaa, eivät sorra toisinajattelijoita tai heikompiosaisia. Siirtomaita ei enää ole sanan varsinaisessa merkityksessä, jokainen seisoo nyt omillaan. korporaattien psykopatia on vielä saatava kuriin, tämä vähentäisi myös osaltaan imperialismia.

Asukaamme jokainen omassa maassamme, vaihtakaamme kulttuurivaikutteita, ei ihmisiä. Me emme kaipaa tänne muslimeja, eivätkä hekään tunnu kaipaavan kristittyjä, eivät he muuten kylmästi murhaisi satoja kristittyjä joka viikko. Lomaillaan toistemme luona, opitaan kulttuureista ei miksata niitä. Miksaus aiheuttaa vain pahennusta.

Eletään rauhassa keskenään, kukin omassa maailmassamme. Annetaan vahvojen auttaa heikkoja, kuten nyt USA:n Irakin kansaa jota diktaattori tyrannisoi kovalla kädellä. Estetään terroristivaltioiden tyrannia, kuten Iranin ydinpommin kehittely ja Pohjois Korean uhkailu. Pelataan yhteisten pelisääntöjen mukaan, ei omien itsekkäiden päämäärien toteuttamiseksi.

Pidetään ennenkaikkea Suomi puhtaana meitä mädättävistä kulttuureista, puhdistetaan Suomi ja suodaan muille sama oikeus. Vaalitaan luontoa, vaikka se alentaisi omaa elitasoamme, pyritään elämään luonnon kanssa harmoniassa. Aloitetaan jo tänään ja maailma pelastuu.

Äänestä
  • Tämä kaveri eduskuntaan!
    Taas ollaan samaa mieltä.
    Ja menkää te valittajat itseenne - kokeilkaas lomailla vaikka Iranissa, ja risti kaulaan riippumaan ?!
    Helppo itsari olis kävellä siellä raamattu kädessä johonkin lähibaariin ....

    Äänestä

"puhtaana" parhaiten sillä, jos lisätään kehitysapua ja annetaan kehitysmaiden velat anteeksi.
Jos saadaan jenkit pysymään kotona aiheuttamasta lisää ongelmia ja ryöstämästä muiden maiden kansallisomaisuuksia.
CIA pitäisi ensimmäisenä lakkauttaa, koska sehän on ollut alkusysäys niin monille sodille poliittisten sekaantumisten ja murhien kautta.

Usa ei ole tehnyt maailmassa yhtään operaatiota epäitsekkäistä lähtökohdista katsottuna.
USA on aiheuttanut aiheettomasti kohtuuttomia kärsimyksiä monille kansoille.

Kommunismin pelko ja kommunistien jahtaaminen maailmalla on vakavampi sairaus kuin kommunismi itsessään!!!
Pakolaisten syyttely on sama, kuin puuttuisi vain seurauksiin puuttumatta ongelmien syihin.

Äänestä
  • Onneksi sinunlaisiasi ei ole paljon !

    Äänestä

  • Luitko avausviestin? Uskotko tosiaan, että USA hyökkäsi Serbiaa vastaan, vain päästäkseen tutustumaan vanhentuneeseen sosialistiseen armeijaan ja sen kalustoon?

    Hellan tettas mitä naiveja komuja vielä onkin olemassa:)

    Äänestä

  • wwwnational kirjoitti:

    Luitko avausviestin? Uskotko tosiaan, että USA hyökkäsi Serbiaa vastaan, vain päästäkseen tutustumaan vanhentuneeseen sosialistiseen armeijaan ja sen kalustoon?

    Hellan tettas mitä naiveja komuja vielä onkin olemassa:)

    juttu liittyy CIA:n hallinnoimaan kansainväliseen huumekauppaan, terroristien kouluttamiseen(KLA)tai en tiedä.
    Todennäköisesti se oli USA:n ja Venäjän välinen "voimamittelö".
    Lue juttu Michel Chossudowskyn kirjasta
    Sota ja globalisaatio.
    Syitä oli useita.
    Et mitä ilmeisimmin halua nähdä metsää puilta???

    Äänestä

  • kelloradio kirjoitti:

    Onneksi sinunlaisiasi ei ole paljon !

    Kasvava määrä ihmisiä haluaa tietää totuuden ja internet on siihen hyvä väline!

    Äänestä

  • huu kirjoitti:

    juttu liittyy CIA:n hallinnoimaan kansainväliseen huumekauppaan, terroristien kouluttamiseen(KLA)tai en tiedä.
    Todennäköisesti se oli USA:n ja Venäjän välinen "voimamittelö".
    Lue juttu Michel Chossudowskyn kirjasta
    Sota ja globalisaatio.
    Syitä oli useita.
    Et mitä ilmeisimmin halua nähdä metsää puilta???

    Kerroin jo aikaisemmin sinulle Michel Chossudowskyn kirjasta Sota ja globalisaatio.
    Luin kirjaa, mutta näin sen pitkästyttäväksi, osaltaan totuuksia joita on maustettu ja toisaalta omia henkilökohtaisia päätelmiä, vastakkaisiakin päätelmiä on.


    ----- juttu liittyy CIA:n hallinnoimaan kansainväliseen huumekauppaan, terroristien kouluttamiseen(KLA)tai en tiedä.
    Todennäköisesti se oli USA:n ja Venäjän välinen "voimamittelö".

    Oletko nyt ihan varma, että kyse ei ollut UFO tietojen pimittämisestä? hehehe, äkkiä nurkkaan häpeämään, arpomalla ei totuus selviä koskaan.

    Äänestä

  • wwwnational kirjoitti:

    Kerroin jo aikaisemmin sinulle Michel Chossudowskyn kirjasta Sota ja globalisaatio.
    Luin kirjaa, mutta näin sen pitkästyttäväksi, osaltaan totuuksia joita on maustettu ja toisaalta omia henkilökohtaisia päätelmiä, vastakkaisiakin päätelmiä on.


    ----- juttu liittyy CIA:n hallinnoimaan kansainväliseen huumekauppaan, terroristien kouluttamiseen(KLA)tai en tiedä.
    Todennäköisesti se oli USA:n ja Venäjän välinen "voimamittelö".

    Oletko nyt ihan varma, että kyse ei ollut UFO tietojen pimittämisestä? hehehe, äkkiä nurkkaan häpeämään, arpomalla ei totuus selviä koskaan.

    kykene pysymään asiassa!
    Chossudowskykaan ei tietysti kelpaa, kun hän edustaa eri kantaa!
    Kirjassa JOKAISEN väitteen tueksi esitetään suuri määrä viitteitä eri tietolähteisiin.

    Valitettavasti taidat olla pelkästään kommunikaatiokyvytön rasisti!
    Suosittelen kuitenkin, että perehdyt myös muuhunkin, kuin rasismisi kehittämiseen ja USA:n perseennuolemiseen.

    Äänestä

  • huu kirjoitti:

    Kasvava määrä ihmisiä haluaa tietää totuuden ja internet on siihen hyvä väline!

    Rohkenen kyllä olla eri mieltä kanssasi .... totuus ja toisten mielipiteet on hiukka eri asia ... eikö ? ;)

    Äänestä

"Yhdysvallat, kristillisten arvojen puolesta maailmaa pelastamassa. Tekisivätkö muslimit saman juutalaisille tai kristityille, eivät tekisi."

Aivan niinkuin USA ei tekisi muslimeille tai juutalaisille, kuten itse sen sanoit: kristillisten arvojen puolesta.


"Lapset olivat ottamassa karkkia muutamalta sotilaalta ja hullu marttyyri räjäytti heidät ilmaan silmääkään räpäyttämättä."

Jospa al-Qaida suhtautuu asiaan yhtä välinpitämättömästi kuin USA vastaaviin omiin tekoihinsa ja käsittelee asiaa termillä 'collateral damage'.

"...Iran, Saudi Arabia jne, haluavat laittaa Irakin kansan polvilleen Mekan suuntaan."

Eivätkö Irakin hallinnon shiiat sitten tätä halua?

"Missä olivat EU, EN, ETYJ ja YK kun Serbia hyökkäsi Kroatiaan ja alisti muslimit kansanmurhalle?"

Nyt taitaa mennä asiat vähän sekaisin.

"Todellisuudessa sota on ainoa oikea ratkaisu moniin ongelmiin."

No näinpä tietysti. Niinkuin Stalinin aloittama talvisota, Hitlerin hyökkäys Puolaan, Hitlerin hyökkäys NL:oon, Japanin hyökkäys USA:han, USA:n hyökkäys Irakiin jne.

"YK on turha instanssi, jossa turhat valtiot kokoontuvat puhumaan kilpaa paskaa maailman parantamisesta."

Ein Volk, ein Reich, ein Führer?

"Suomen pienenä valtiona tulee pysytellä erossa kaikenlaisista epäilyttävistä liittoumista ja tukea omaa vahvaa puolustuslaitostaan."

Onkin varmaan ainoa asia, jossa olemme samaa mieltä.

"Rauha on hyvä asia, mutta sen säilyminen ei ole koskaan ikuista, eikä varsinkaan itsestäänselvyys."

Siksi sen säilymisen puolesta tulee tehdä työtä, eikä lietsoa vihaa.

"Monikulttuurisuus on kuollut ideologia kaikkialla..."

Kerro se vaikka newyorkilaisille.

"Annetaan USA:lle risuja siitä mikä on aiheellista, nimittäin Kioton sopimuksen hylkäämisestä."

Kyllä, siitäkin.

Äänestä
  • ----Aivan niinkuin USA ei tekisi muslimeille tai juutalaisille, kuten itse sen sanoit: kristillisten arvojen puolesta.

    Ymmärätkö mikä ero on arvoilla ja oikeutetuksi kuvitellulla uskonnon nimissä käydyllä taistelulla? Et ymmärrä, ei sitä sinulta tietenkään sovi odottaakkaan. Komujen rajoittuneisuutta.. Ajatteleppas vaikka tsunami onnettomuutta. Sinäkin varmaan laitoit rahaa keräyksiin, ne jakaantuivat tasaisesti uhreille ja eniten tarvitsiville, uskontoon katsomatta.

    Muslimien maksama tai antama avustus kohdistuu ainoastaan muslimeille. Jos on 10 nälkäistä lasta, 5 on kristittyjä, 5 muslimia ja ruokaa näille jokaiselle kuukaudeksi. Muslimi antaa 5 muslimille kahdeksi kuukaudeksi ja jättää 5 kristittyä kuolemaan nälkään.
    Meillä Kristillisten arvojen mukaan apua pitää antaa hätää kärsiville tasapuolisesti, heidän uskontonsa mukaan vain muslimeille. Tutki itse hieman asiaa ja huomaat asian raadollisuuden.
    Jos todellakin olet noin tietämätön asioista, niin suosittelisin perehtymään niihin tarkemmin.

    -----Jospa al-Qaida suhtautuu asiaan yhtä välinpitämättömästi kuin USA vastaaviin omiin tekoihinsa ja käsittelee asiaa termillä 'collateral damage'.

    Niin ja todellakaan et edes itse taida tähän päätelmään uskoa:) Voithan sinä tälläisiä itseksesi kuvitella ja toivoa, mutta ei kommunismi enää palaa tästä huolimatta. Ei vaikka Yhdysvaltoja kuinka syyllistäisi.

    ----- Eivätkö Irakin hallinnon shiiat sitten tätä halua?

    Opettele hieman uskontoa, äläkä lue komujen propagandaa kuin piru raamattua:) Omien tappamisessa ja Irakin terrorismissa on enää vähän sotaa jäljellä ja todella paljon uskontoa. Kansa laitetaan näiden Pakistanista, Saudeista ja Iranista saapuneiden terroristien toimesta polvilleen. Tällä halutaan varmistaa, että politiikka ja Islam sulautuu yhdeksi kokonaisuudeksi.

    Todelliset vastarintataistelijat käyvät taistelua muualla ja toisin keinoin. Heistäkin on muuten joskus ollut uutisissa:) USA:n poistuessa taistelut jatkuvat vielä kauas tulevaisuuteen, ei näiltä kansoilta voi olettaa rauhaa koskaan. Pääasia, että terrorismiä ja joukkomurhia tehnyt Saddam on kukistettu. Katsos toiset uskonnot eivät pysty elämään rauhassa, eivät edes oman uskontokuntansa sisällä. Jos et ole tietoinen, niin jokainen 66 muslimivaltiosta on listattuna Amnestyn listoilla, törkeistä ihmishenkiä vaatineista rikkomuksista. Kaikissa Islamilaisissa valtioissa sorretaan naisia ja tapetaan ihmisiä uskonnon nimessä. Samanlaiseksi se menee Irakissakin, mutta valta jakaantuu demokraattisemmin. Yksi suurudenhullu on aina vaarallisempi kuin 20 oman edun tavoittelijaa.

    Äänestä

  • wwwnational kirjoitti:

    ----Aivan niinkuin USA ei tekisi muslimeille tai juutalaisille, kuten itse sen sanoit: kristillisten arvojen puolesta.

    Ymmärätkö mikä ero on arvoilla ja oikeutetuksi kuvitellulla uskonnon nimissä käydyllä taistelulla? Et ymmärrä, ei sitä sinulta tietenkään sovi odottaakkaan. Komujen rajoittuneisuutta.. Ajatteleppas vaikka tsunami onnettomuutta. Sinäkin varmaan laitoit rahaa keräyksiin, ne jakaantuivat tasaisesti uhreille ja eniten tarvitsiville, uskontoon katsomatta.

    Muslimien maksama tai antama avustus kohdistuu ainoastaan muslimeille. Jos on 10 nälkäistä lasta, 5 on kristittyjä, 5 muslimia ja ruokaa näille jokaiselle kuukaudeksi. Muslimi antaa 5 muslimille kahdeksi kuukaudeksi ja jättää 5 kristittyä kuolemaan nälkään.
    Meillä Kristillisten arvojen mukaan apua pitää antaa hätää kärsiville tasapuolisesti, heidän uskontonsa mukaan vain muslimeille. Tutki itse hieman asiaa ja huomaat asian raadollisuuden.
    Jos todellakin olet noin tietämätön asioista, niin suosittelisin perehtymään niihin tarkemmin.

    -----Jospa al-Qaida suhtautuu asiaan yhtä välinpitämättömästi kuin USA vastaaviin omiin tekoihinsa ja käsittelee asiaa termillä 'collateral damage'.

    Niin ja todellakaan et edes itse taida tähän päätelmään uskoa:) Voithan sinä tälläisiä itseksesi kuvitella ja toivoa, mutta ei kommunismi enää palaa tästä huolimatta. Ei vaikka Yhdysvaltoja kuinka syyllistäisi.

    ----- Eivätkö Irakin hallinnon shiiat sitten tätä halua?

    Opettele hieman uskontoa, äläkä lue komujen propagandaa kuin piru raamattua:) Omien tappamisessa ja Irakin terrorismissa on enää vähän sotaa jäljellä ja todella paljon uskontoa. Kansa laitetaan näiden Pakistanista, Saudeista ja Iranista saapuneiden terroristien toimesta polvilleen. Tällä halutaan varmistaa, että politiikka ja Islam sulautuu yhdeksi kokonaisuudeksi.

    Todelliset vastarintataistelijat käyvät taistelua muualla ja toisin keinoin. Heistäkin on muuten joskus ollut uutisissa:) USA:n poistuessa taistelut jatkuvat vielä kauas tulevaisuuteen, ei näiltä kansoilta voi olettaa rauhaa koskaan. Pääasia, että terrorismiä ja joukkomurhia tehnyt Saddam on kukistettu. Katsos toiset uskonnot eivät pysty elämään rauhassa, eivät edes oman uskontokuntansa sisällä. Jos et ole tietoinen, niin jokainen 66 muslimivaltiosta on listattuna Amnestyn listoilla, törkeistä ihmishenkiä vaatineista rikkomuksista. Kaikissa Islamilaisissa valtioissa sorretaan naisia ja tapetaan ihmisiä uskonnon nimessä. Samanlaiseksi se menee Irakissakin, mutta valta jakaantuu demokraattisemmin. Yksi suurudenhullu on aina vaarallisempi kuin 20 oman edun tavoittelijaa.

    ...

    Äänestä

Puhut asiaa!
Kerrankin joku joka sanoo niinkuin asiat ovat.
Kyllä täällä lintukodossa aina valitetaan, kunnes ... ?? Ja missä mekin oltais nyt, ja mitä kieltä puhuttaisiin ellei USA olisi tullut eurooppaa pelastamaan aikoinaan ????
Välillä hävettää olla suomalainen kun lukee noita
anti-usa juttuja, ihan oikeesti.......
Kiitos www !

Äänestä

USA pelastajana? Muistaako tämä wwwnational vielä ruukkujen tasangon tapahtumia? 1964-1973,välisenä aikana USA teki 590000 pommitus-lentoa,kylväen 2miljoonaa kiloa etupäässä rypäle-pommia! "kristillisten arvojen"puolustaja tuli murhanneeksi noin miljoonakaksisataatuhatta laosilaista. Ei tunne historia toista vastaavaa raakuutta.(vielä tänäkin päivänä kuolee ihmisiä räjähtämättömiin pommeihin)

Äänestä
  • suurvalta maailmassa on kiltimpi kuin usa, ehdotuksia ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


wwwnational kirjoitti:

Yhdysvallat, kristillisten arvojen puolesta maailmaa pelastamassa. Tekisivätkö muslimit saman juutalaisille tai kristityille, eivät tekisi. Jokainen amerikkalainen on nyt maksanut 850€ Irakin demokratisoinnista, enemmän kuin Vietnamin sodasta. Onko kaikki vaivan arvoista, tekeekö tämä maailman eniten kehitysapurahoja maksava valtio oikein, mielestään tekee.


Yhdysvallat on pelastanut muslimit kansanmurhilta ja tyrannialta keskimäärin joka kolmas vuosi: Kuwaitissa (1991), Bosniassa (1995), Kosovossa (1998) ja Afganistanissa (2001). Kun nyt Irakin vuoroparilla, irakilaisten " tekopyhät arabiveljet" asettuivat yllättäen mieluummin Saddam Husseinin dynastian, arabisosialistisen hirmuhallinnon kuin Irakin kansan vapauden puolelle. Kuten olemme huomanneet maailma on paha paikka ja USA on ainut joka siitä kykenee hieman paremman tekemään.

Miksi terrori jatkuu Irakissa? Miksi Al-Qaidan marttyyrit räjäyttelevät omia kansalaisia ilmaan 2-3 sotilaan takia, esimerkkinä Bagdadin 24 lapsen surmaaminen. Lapset olivat ottamassa karkkia muutamalta sotilaalta ja hullu marttyyri räjäytti heidät ilmaan silmääkään räpäyttämättä. Tämä on asennekasvatusta, enemmistön tahdon nujertamista. Al-Qaida ja todelliset terrori imperiumit kuten Iran, Saudi Arabia jne, haluavat laittaa Irakin kansan polvilleen Mekan suuntaan. Suurinosa Irakissa operoivista terroristeista onkin muualta kuin Irakista kotoisin, Afganistanista, Pakistanista jne.

Maltilliset demokraattiset voimat eivät saa jäädä hallitsemaan, valloittajien poistuessa maasta. Valta ja sen ohjaaminen imaameille ja oppineille muslimeille tulee varmistaa näyttämällä Irakilaisille pelottelun avulla mitä tottelemattomuudesta seuraa.


Missä olivat EU, EN, ETYJ ja YK kun Serbia hyökkäsi Kroatiaan ja alisti muslimit kansanmurhalle? Yhdysvallat ryhtyi toimeen, ja heti rauhanpuolustajat ilmaantuvat hokemaan, sota ei ole ratkaisu. Mikä olisi ratkaissut asian, joukkomurhan jatkuminenko? Jos EU:n varaan olisi jääty asian hoidossa, niin murha olisi ollut totaalinen.

Todellisuudessa sota on ainoa oikea ratkaisu moniin ongelmiin. Ilman sotaa Benito Mussolini, Adolf Hitler ja Slobodan Milosevic olisivat kuolleet vuoteissaan, kuten Josif Stalin ja moni muu interventiolta välttynyt diktaattorikin.
Tälläiset hampaattomat komut jotka näilläkin sivuilla huutelevat ovat jo aikansa eläneet, heidän puheensa pitää sivuuttaa typerinä ja naivieina haikailuina.

YK on turha instanssi, jossa turhat valtiot kokoontuvat puhumaan kilpaa paskaa maailman parantamisesta. Suomen pienenä valtiona tulee pysytellä erossa kaikenlaisista epäilyttävistä liittoumista ja tukea omaa vahvaa puolustuslaitostaan.

Rauha on hyvä asia, mutta sen säilyminen ei ole koskaan ikuista, eikä varsinkaan itsestäänselvyys. Suomen tulisi lopettaa näiden muslimien maahantuonti, heistä ei ole kuin harmia Suomelle. Monikulttuurisuus on kuollut ideologia kaikkialla, parempi on elää rikkaassa omassa kulttuurissa ja vaalia sitä, kuin köyhässä kulttuuri Ghetossa.

Annetaan USA:lle risuja siitä mikä on aiheellista, nimittäin Kioton sopimuksen hylkäämisestä. Maailman pelastajana se on kuitenkin ykkönen, ei edes komujen tuhannet salaliittoteoriat ja hapatukset asiaa miksikään muuta.

Sanon teille USA vihaajille, menkää itseenne, vetäkää vaikka tumppuun sekin aika jonka käytätte paskanne kylvämiseen. Ei teitä kukaan usko, olette häpeäksi Suomelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu