Toipilaan syvällisiä ajatuksia..

Kun tässä pikkuhiljaa on päästy siitä ainaisesta vainolaisestani, toisesta kankkusesta eroon, niin syntyy syvällisiä filosofisia ajatuksia, ilmeisesti keinohedelmöitysohjelmasta johtuen.
Jokainen mies tuottaa keskimäärin ämpärillisen spermaa elämässään. Mikä pommi vitamiineja ja hivenaineita, mutta sääliksi käy ne biljoonat hukkaan heitetyt siittiöt. Yksi mies kai voisi hedelmöittää kaikki maailman naiset sperman hyötykäytöllä.
Tämä dilemma on ratkaistu jo muinaisessa Intiassa sillä tavalla, että gurut seisovat muutaman tunnin päivässä päällään, jolloin sperma valuu päähän rikastuttamaan aivotoimintaa, eli spermaa ei mene hukkaan.
Mielestäni tätä muinaista menetelmää voitaisiin laajentaa myös naisia koskevaksi. Heillä menee kuukautisissa hukkaan valtava määrä punasoluja, ja ilmankos monet potevat anemiaa ja vajaata aivotoimintaa tämän luonnon järjestämän suoneniskun seurauksena. Hekin voisivat kehittää aivotoimintaansa päälläseisonnalla.

0

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

        Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
        Maailman menoa
        162
        1073
      2. En jaksa

        Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
        Ikävä
        44
        737
      3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

        Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
        Tuusniemi
        129
        684
      4. Minkälainen nainen

        Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
        Ikävä
        26
        678
      5. Yksi asia sen esti

        Etten antanut meille mahdollisuutta
        Ikävä
        44
        659
      6. Okei, eli olet rakastunut

        Hyvä sinä, niin minäkin.
        Ikävä
        67
        625
      7. Martinan mauton tyyli

        Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
        Kotimaiset julkkisjuorut
        163
        582
      8. Arvaako kukaan?

        "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
        Haapavesi
        36
        570
      9. Jos meillä olisi yhteinen koti

        Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
        Ikävä
        52
        570
      10. Herkkyydestä

        Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
        Sinkut
        182
        546
      Aihe