Onko Adventistien mielestä sopimatonta pitää Tanga tai String-alushousuja? Minulla on useat stringit vaatekaapissani ja miehelläni on useat tangat.. Saako niitä pitää vai onko vaihdettava tavallisempiin alusasuihin?
Tangat&Stringit??
Nainen-76
4335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sama minkälaiset alusvaatteet on päällä. Ei sillä väliä. Nämä on näitä makuasioita. Stringit ja tangat tuovat piristystä yhteisiin hetkiin.
Saahan niitä pitää omaa puolisoaan miellyttääkseen. Sinä tosin olet jo liian vanha, 29 v.,käyttämään niitä. Vanhojen naisten pitää käyttäytyä arvokkaasti.
Siis härregyyd kuinka monella eri uskonnollisella sivustolla sä kyselet tota samaa? Tämä on nyt kolmas kerta kun luen viestisi.Mitä hittoa sä teet sillä tiedolla,käyttävätkö adventistit,helluntailaiset tai lestadiolaiset tangoja tai stringejä?
Ei tuo vielä mitään, mutta kun sama MIES kyselee samanlaisia myös nuortenpalstalla! Ja käsi käy.