sinkkuus

Minkä takia seurakunnissa syrjitään sinkkuja?Itselleni on usein sanottu rivien välistä että mut Jumala on määrännyt elämään yksin.Mielestäni tämä on outoa ajattelua.Onhan mullakin halut ja terpeet!!!Ruma olen sen tiedän.Olen usein ajatellut liittyväni lähimpään suureen hellari SRK:aan eli Tampereelle tämän kohtelun vuoksi.
3208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On myös pelotella ajatuksella että "sinut on maarätty sinkuksi" Varmaan tuhannet lähtevät "maailman tielle" irtosuhteisiin kun uskovat tuon kavalan valheen:( Muistatko Raamatun jakeen "Mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät"? Jokainen joka jää yksin jää ihan omasta tahdosta. En tunne sellaista Jeesusta joka kiduttaisi ihmistä sinkkuudessa. Jos joku elää yksin hän kyllä pystyy siihen kivutta. Tunnen pari ihmistä jotka ovat saaneet armoituksen olla tällä tiellä. Heitä ei vaivaa lainkaan kumppanin puute.

Äänestä
  • "Jokainen joka jää yksin jää ihan omasta tahdosta. En tunne sellaista Jeesusta joka kiduttaisi ihmistä sinkkuudessa. Jos joku elää yksin hän kyllä pystyy siihen kivutta."

    Missä pussissa sinä olet kasvanut? Minä tiedän monia neli-viisikymppisiä sinkkuja jotka ovat rukoilleet puolisoa nuoruudesta lähtien. Se siis ei ole omaa valintaa ja he eivät ole tyytyväisiä tilanteeseen. Ja jos heille puoliso siunaantuu vaikka seitsemänkymppisenä niin hehän ovat joka tapauksessa eläneet suurimman osan elämäänsä yksin.

    Äänestä

tarvitse kuunnella tuollaisia valhe reporia,profeettoja,ei Raamattu puhu tuollaisia,jos voit ,niin anna mennä toiseta kovasta sisään toisesta ulos pysähtymättä,se vain raitistaa tuntoasi,ämmäin ,yleensä vielä kateellisten hörinöitä !
Käy vapaan "riistan" kimppuun vaan kaikella karismallasi ja viehätysvoimallasi,kyllä se sieltä löytyy,sinusta se vaan on kiinni !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en ole ainoa kirjoitti:

Minkä takia seurakunnissa syrjitään sinkkuja?Itselleni on usein sanottu rivien välistä että mut Jumala on määrännyt elämään yksin.Mielestäni tämä on outoa ajattelua.Onhan mullakin halut ja terpeet!!!Ruma olen sen tiedän.Olen usein ajatellut liittyväni lähimpään suureen hellari SRK:aan eli Tampereelle tämän kohtelun vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu