Tällä palstalla lienee useampi tyyppi, joka on erotettu Jehovan todistajain maailmanlaajuisesta kristillisestä seurakunnasta. Haluan vain tietää, miten erotetut ruokkivat itsensä hengellisesti?
Tohditko kertoa?
Kimmo
5437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no intrnetti on pullolaan hienoa hengelista ravintoa voi itte valita
Entä tämä?
heprealaisille
>>10:23 Pitäkäämme kiinni toivomme julkisesta julistamisesta horjumatta, sillä hän, joka lupasi, on uskollinen. 24 Ja ottakaamme huomioon toinen toisemme kannustaaksemme rakkauteen ja hyviin tekoihin, 25 jättämättä yhteen kokoontumistamme, niin kuin muutamilla on tapana, vaan rohkaisten toisiamme, ja sitä enemmän, kuta enemmän näette sen päivän lähestyvän>>
entinen beli kirjoitti:
" no intrnetti on pullolaan hienoa hengelista ravintoa voi itte valita"
.. voi itte valita"
Voisiko tuossa piiletä tämä vaara?
"3. Sillä aika tulee, jolloin he eivät kärsi tervettä oppia, vaan omien himojensa mukaan korvasyyhyynsä haalivat itselleen opettajia
4. ja kääntävät korvansa pois totuudesta ja kääntyvät taruihin." -2.Tim.4: 3, 4
Luoppareilla on miittejä ihan kasvotusten. Samoin netissä voi kokoontua näin keskustelupalstalle "julistamaan". Haloo! Elämme vuotta 2005, emme ensimmäistä vuosisataa.
En mitenkään nykyään ateisti ei tarvitse..