Suomessa on aina totuttu tekemään bisnestä ihmisten perustarpeilla ja tällä kertaa tähtäimessä kulkeminen.Suomessa toimii sellainenkin instanssi kuin kilpailuvirasto ja puuttuuko se öljy-yhtiöiden väliseen kartelliin, ei puutu, koska Suomen poliitikot kokoomuksesta kommunisteihin vihreitä lukuunottamatta pitävät yllä salaliittoa ja saavat öljy-yhtiöiltä lahjuksia. Vihreät ovat taas niin helvetin tyhmiä, että nyt maailma pelastuu,koska bensa maksaa niin helvetisti. Niitä ei vain huolita Zyskowiczin johtamaan vapaamuurareitten porukkaan.
Julkisella kulkuneuvollakin kulkeminen on tehty niin hankalaksi ja kalliiksi, että olisi parempi pysytellä työttömänä kotona ja lopettaa työssä käynti.
Julkisella kulkuneuvollakin kulkeminen on tehty niin hankalaksi ja kalliiksi, että olisi parempi pysytellä työttömänä kotona ja lopettaa työssä käynti.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei mitään kartellia ole olemassa. Jos olisi olemassa kartelli niin litrahinta olisi ihan toistaluokkaa. Nyt bensa niin kilpailtu tuote että siitä ei juuri jää muuta kuin jalostamoille. Älkää puhuko kun ette tiedä tai ottakaa ensin selvää!!!
bensan hinnasta yli 70% on veroja. Eikä tosiaankaan oo mitään kartellia ja ei suomessa yksin päätetä meidän hintoja vaan suositushinnat tulee isommilta tahoilta.
Tänään bensan hinnassa on veroja n. 66 %. Huomena, kun bensa maksaa 1,5 euroa, veroja on enää n. 61 %.
Eläköön!
veronmäärä siitä mihinkään muutu,valtion verosta saama euromäärä vain kasvaa.Ei polttoainevero laske mihinkään.