kyllä orjas oli tänään paljon parempi.
kuulitteko muuten nicon huutoa
'pidä meeri turpas kii'
viimeisellä osuudella.
ei tainnut yhteishenki olla ihan kohdallaan.
muuten nico kyllä saa täydet sympatiani, hän on hieno mies, harmi vaan että oli väärässä joukkueessa.
petteri sanoi jossain vaiheessa että hän olisi kelpuuttanut vain kaksi nuortista, nico ja kuka on toinen ???
kuulitteko muuten nicon huutoa
'pidä meeri turpas kii'
viimeisellä osuudella.
ei tainnut yhteishenki olla ihan kohdallaan.
muuten nico kyllä saa täydet sympatiani, hän on hieno mies, harmi vaan että oli väärässä joukkueessa.
petteri sanoi jossain vaiheessa että hän olisi kelpuuttanut vain kaksi nuortista, nico ja kuka on toinen ???
Vastaukset 7
Vanhimmat
aivan niin! eikö se ole hyvän ja vahvan joukkueen
merkki, että voittaa nuortin reilusti 35metrin tappiolla?! kylläpähän sanon vaan, että nina teki ison mokan pudottaessaan mikon ja petterin ja varsinkin olemalla itse loppunelikossa tiellä rapakuntoisena muiden taakkana! jos nuortin kokoonpano olisi ollut toinen, niin olisi tuo 35metriä voinut riittää mainiosti! mutta orjaksella vahva ja loistava joukkue, kapteeni teki loistavan valinnan loppunelikkoon niin homma hoitui! paras voitti! jotkut marisee että 35 metriä oli liian vähän?! no hyvälle joukkueelle se olisi ollut enemmän kuin tarpeeksi! ja sitäpä ei nuortti ollut!!!! turhaan te maikkaria syytätte! syyttäkää niitä jotka ninaa kapteeniksi äänestivät!
1. kisapäivän tehtävää, heidät olisi pitänyt diskata.
ei kannattanut riskeerata koska markulla oli kova kuume.
niin ja jaanakaan ei ollut terveenä.. orjas teki hyvän ratkaisun!!
Jäi vähän sellainen kuva, ettei kukaan tiennyt, millaiset säännöt loppukilpailussa vallitsevat. Yhtäkkiä viimeisinä joukkuekilpailupäivänä ohjelmasta puuttui kunnon kilpailuselostus, vaikka kaikkina edellinä päivinä oli oikein poron nahkaan raapustettu, mitä tuleman piti. En syytä, enkä väitä. Minä vaan kysyn, miksi näin?
Nina näytti kyllä taitonsa upealla donitsin rakennustaidollaan. He saivat tukevan donitsin kehikon nostamalla pressulle, kun taas orjakset joutuivat raahaamaan kyhäelmänsä pressulle. Orjakssen kehikko näytti hajoavan jo ennen veteen laskemista.
Nina ansaitsi kyllä paikkansa loppunelikossa, harmi vain sitä ei kilpailun järjestäjien puolesta arvostettu tarpeeksi. Ninan takia Nuortti sai sen etumatkan minkä sai. Olisivatko Mikko ja Petteri onnistuneet donitsin kanssa, sitähän me ei tiedetä.
niin no siinä oot ihan oikeessa. nina teki sen donitsin tosi nopeesti ja hyvin.. mutta muuten siitä ei ollut sitten hyötyä