Revin peffani...

jos joku esm. Suomen Punainen Risti järjestää keräyksen amerikkalaisten uhrien hyväksi.

On se ihme, jos maailman rikkain valtio ei pysty huolehtimaan vähäosaisistaan? Käyvät sotaa jotain miljardilla per päivä?

Haistakoon pitkä *****!

7

508

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskonut

      jotakin hyvää Turustakin ; =) Terv. H:gistä

      • että on sama?)))


      • Joku mättää, kun tähän ei saa vastattua!
        Onkohan tässä joku älytön sääntö???

        Mistäs arvasit? Hattrick?


    • siitäpä vain

      Tässä olisi suomalaisilla junttitolloilla oiva tilaisuus kerätä muutama irtopiste amerikkalaisilta, vaikka todennäköistä onkin ettei köyhällä ja takapajuisella Suomi-nimisellä punikkimaalla ole tarjota yhtään mitään mitä USA tarvitsisi.

      Eihän Suomen lähettämät SPR-turistit Thaimaassakaan tehneet muuta kuin tonkivat mätiä suomalaisruumiita. Vettäkään ei suomalaisilta herunut kuin pelkästään suomalaisille.

      • aika sentään

        On sulla hautajaiset, mulla häät... HAHAA HA HAA kyllä on hauskaa!! OIKEIN NAUTITTAVAA ELÄMÄ JOSKUS, ROISTOJAKIN RANGAISTAA!! HA HA HAAA!!


      • kyseessä
        aika sentään kirjoitti:

        On sulla hautajaiset, mulla häät... HAHAA HA HAA kyllä on hauskaa!! OIKEIN NAUTITTAVAA ELÄMÄ JOSKUS, ROISTOJAKIN RANGAISTAA!! HA HA HAAA!!

        pakkoavioliitto iloineen?


      • Totta kirjoitat

        Mutta jenkkipersettä nuoleskelet, koira!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      241
      4703
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      454
      3364
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      15
      2348
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1992
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      9
      1253
    6. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      28
      1139
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1073
    8. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1045
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      77
      1016
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      956
    Aihe