usa

on sotilasdiktatuuri.

7

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjoitusvirhe
    • humalastasi

      toipumaan päin... Koita poika nyt ryhdistäytyä!

      • viesti karkasi

        t.i. ruskeepaaksi hetken luulin. Yritin pysäyttää, jolloin viesti lähti. Sellaista on tekniikka.


    • wwwnational

      Kyllä se voi siltä muslimiterroristi valtiosta tuntua siltä. Kyllä se Irakin armeija miehistö ylivoimastaan huolimatta, kovin äkkiä paskoi alleen aavikolla. Mahtoi se olla urheista muslimi sotureista nöyryyttävää, kun joukossa oli naisiakin aseineen. Tosiasiassa Irakilaiset eivät halunneet edes taistella, he halusivat Saddamista eroon. Ainoa aivopestyjen joukko oli kansalliskaartin, baath puolueen oma kurinpitäjä joukko.

      Ei auttanut Saddamin puheet mahtavan Irakin armeijan ja Allahin yhteistyöstä. Oli niitä sadatuksia kiva kuulla ja lukea televisiosta, "jos amerikkalaiset hyökkäävät, niin Irakin mahtava armeija yhdessä Allahin kanssa lyö viholliset kuoliaaksi ja blaa blaa blaa".

    • Kalle

      Ainakin on poliisivaltio, se nähtiin nyt helposti tämän kriisin yhteydessä maata ei pidä yhdessä muu kuin poliisien väkivalta; muistuttaa siinä suhteessa edesmennyttä Neuvostoliittoa.

      • tippaakaan

        Kävitköhän neukkulassa ollenkaan.. höpö höpö ! Mutta nämä nykyiset usanistit, muistuttavat kyllä taistolais-kommunisteja!


    • tiktatuuri

      juristithan siellä heti pähkäilevät minkälaisen jutun tästä saisi tai millä lakimumbojumbolla sen asian saisi kumoon jne. Get a good lawyer - and do it fast!

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      414
      6813
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      90
      4354
    3. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      104
      4308
    4. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      46
      3701
    5. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      137
      3668
    6. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      156
      3662
    7. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      248
      3579
    8. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      41
      3123
    9. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      14
      3094
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      116
      2850
    Aihe