Minkä näköisiä olivat

Minkä näköisiä olivat Aatami ja Eeva ennen karkotusta paratiisista.

Tässä Mooseksen 1. kirja (Paratiisista karkotus):

3:21 Ja Herra Jumala teki Aadamille ja hänen vaimollensa puvut nahasta ja puki ne heidän yllensä.
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No vapaina vielä valitsemisen vastuusta, ja näin ollen vapaina tietyllä tavoilla normeista on oletettava että kyllä minä ja minä siellä alasti käyskentelivät. Adamilla komea parta leuassa sillä Gilette ei tänne vielä kättään ole ylettänyt. Ja tuskimpa vesiputouksen kyljestä löytyy kylttiä: hiustenleikkuu ja värjäys tms. joten luonnollisessa tilassaan, binghi ihmisinä siellä, takut päässä ja leuassa. Luonnollisina, kykenemättöminä pahaan, Rakkauden tähden.

ja nyt vertaa tätä vastasyntyneeseen lapseen...

Jah Guide!
Siunatun Hulluuden Tilasta
Siunausta!
Jah Rastafari!

Äänestä

...eivät minkäällaisten näköisiä koska eihän moisia olle koskaan ollutkaan...kö?!?
Ja muuta väittävät lienevät hoidon tahi vahvemman pillerikuurin tarpeessa,kö ?!?
lol
;-)

Äänestä

...toki aktivoitukaatten,kö ?!?
Nahasta...hö...kenen...aatamin esiaikaisen...vaiko...?!?
Ja miksi eeva muka sopeutuisi siihen sävyyn...se kun ei sopinut ilta-auringon sävyyn...jne...!?!
lol
;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pieni piiperö kirjoitti:

Minkä näköisiä olivat Aatami ja Eeva ennen karkotusta paratiisista.

Tässä Mooseksen 1. kirja (Paratiisista karkotus):

3:21 Ja Herra Jumala teki Aadamille ja hänen vaimollensa puvut nahasta ja puki ne heidän yllensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu