Eli olen 12 vuotias tyttö kuopiosta ja olisin halukas vuokraamaan itselleni hevosta tai ponia noin 1-2 kertaa viikossa. Olen 160cm pitkä ja painan 45kg. Paikan pitäisi olla mahdollisesti hyvien bussi-liikenne yhteyksien päässä. Hinnasta voidaan sopia o-1o€ kerta. Eli jos sinulla on hevonen tai poni joka tarvitsee vuokraajaa niin mailaa osoitteeseen [email protected]
Vuokrahevosta vailla.
Oona
1
287
Vastaukset
- nuori neiti
suosittelen että menet talliilta kyselemään... tämän palstan kautta noin nuoren on vaikea saada!! Haluaisitko itse vuokrata sian säkissä jollekkin varmasti taitavalle mutta vieraalle ihmiselle netin kautta! Olishan se kiva, mutta ala-ikäisestä kitenkin vastuu kuuluu omistajalle!! On inhottavaa sanoa mutta talliilta suoraa saisit varmasti paremmin hepan!! Rohkeasti vain kyselemään=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait823456Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41524Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51302- 261186
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47846Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70842Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t32782Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47780Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4727