Ei se suinkaan ole huumorintajuttoman synonyymi, eikä tiukkaotsaisen tai ruttuotsaisenkaan... jos ei Ruttua lasketa;)
Millainen ihminen teistä on tosikko?
Pidättekö tosikoista?
Oletteko itse?
ps. minä taidan olla....
Millainen ihminen teistä on tosikko?
Pidättekö tosikoista?
Oletteko itse?
ps. minä taidan olla....
Vastaukset 23
Vanhimmat
ai mää vai ,,,
no mä en oo tosicco, Näin on nähtäwä :D
Mä olen ikuinen etsijä,
kummastelija,
ihmettelijä vieraiden asioiden edessä.
Mutt tulisesti intohimoisesti mut saa tosikkomaisesti suhtautumaan tiettyihin tunteisiin vetoaviin asioihin; olisko se sit synonyymi lapsellisuudellennnnn =?)
Tosikko on tyyppi, joka kaavamaisesti kaikentietävästi *näinSe-on-ja sen pitää olla niin, näin se on aina ollut ja tulee olemaankin*.. kertoo kaiken hyväksymättä eriäviä mielipiteitä..
Tosikkomaisuus on kuivaa.
tylsää.
pah.
varmaankin me kaikki (?) olemme tosikoita?
Tunteissamme olemme kaikki tosikkoja, olemmeko?
(*.*)
Omasta mielestäni, ja vähän jonkun muunkin mielestä kuulemma, olen iloinen, huumorintajuinen ihminen. Siitä huolimatta olen ilmanmuuta myös tosikko.
Ajattelisin, että tosikkous on jonkinlaista vakavuutta. Vaikka olenkin siis iloinen ja nauravainen, otan asiat yleensä vakavasti, tosissaan. Eli minun mielestä tosikkous ei ole niin negatiivinen sana, miltä äkkiseltään kuulostaa. Riippuu ihmisestä, mitä muita luonteenpiirteitä siihen liittyy. Jos sen lisäksi olisin tiukkaotsainen jne, ei kokonaisuus välttämättä olisi kovin miellyttävä.
Tosin huomaan kyllä, erityisesti näin kirjoittaessa, että tuo tosikkous tekee minusta vähän tylsän. Toivoisin joskus oppivani olemaan hauska ja huoleton myös kirjallisesti.
jotain samankaltaista kai minussakin.
Samaan tapaan sitä voi olla vakavamielinen humoristi ja haaveellinen realisti ;)))
Minustakin tosikkous ei ole mikään negatiivinen juttu!
Heh, tosikkouteni oikein korostui, kun katsoin omaa kirjoitustani muiden samaan aikaan tulleiden joukossa. Huomasin ainakin puhuneeni totta.. =))
Nuo muutkin määreet voisin allekirjoittaa. Niihin lisäisin vielä rauhallisen tempperamentikon. (Onkohan sellaista sanaa olemassa?)
porukkaan taidan minäkin kuulua, vakavamielinen humoristi....temperamenttinen totinen torvensoittaja, pilke silmässä. Usein huomaan juttujeni näyttävän paljon totisemmilta ruudulla kuin mitä olivat täältä lähtiessään :)) Tekisikö tuo pitkä matka, hymy hyytyy matkalla kun sanat singahtelevat sähköisiä kanavia myöten eteenpäin.
voisi varmaankin lisätä vielä
...ainakin minun kohdalleni, että
tyyni dramaatikko ;))
seulan läpi, johon tarttuvat kirjoittaessa irronneet hymynkareet;))
mun huumorintaju kestää aika paljon, nyt olen haeskellut sellasta palstaa jossa olis hauskoja tyyppejä.
Olen käynyt täällä ennenkin lueskelemassa ilman kirjautumista, nyt oikein kirjauduin sisään:)
Tää on aina vaikuttanu kivalta palstalta.
Ei kai tartte kahvia juoda kun en siitä tykkää:)
Yrttitee kyllä kelpaa, voisko mua varten joskus kupposen keittää?
minullakin on kohtuullisen kestävä huumorintaju...
Ehkä se tosikkous näkyy siinä, että sellaista henkilöön tai persoonaan kohdistuvaa irvailua joka on huolimattomasti kiedottu huumorin 'viattomaan' kääreeseen en siedä, ainakaan silloin, jos koen toisen osapuolen olenvan jollain tapaa heikoilla.
Tämä kommentti ei tarkoita sitä, että Sinä olisit moista harrastanut!!!! Pähkäilenpä vain tuota huumoriasiaakin ...ääneen.
joissain asioissa, muuten olen hulvaton, paljon hulvattomampi mitä verbaalinen kykyni antaa ymmärtää..:)))
Olen totisen ilkikurinen tosikko....
Olen maailman surullisin totinen tosikko....
kuulostaa tosi surulliselta ;(((
Onko se sinun surusi... kuin mustat kalat jotka aina uivat mielen pohjavirtauksissa? Vai kivi kannettavana? Vaiko hitaasti kiristyvä hirttosilmukka kaulassa???
on kannettava selkä kumarassa ja suorin käsivarsin roikottaen, ja se meinaa pudota..
piti miettiä.
tosikko olen. vesitosikko tai tosi vesikko.
ei haikuakaan saati muuta säettä huumorista.
minä pidän tosikosta, tosikosta pusikossa no jaa?
sellainen ihminen on tosikko. kun on saanut tohtorilta, on itse heti maisteri.
ja vanhoillinen tavoiltani. Pidän huolitelluista naisista, enkä pidä mistään mustakaapu-niitti-gootti-lävistys-napapaita-pelleistä.
Minulla ei ole huumorintajua, enkä naura koskaan.
En ole myöskään kiltti koskaan kenellekkään.
Eiköhän tossa ollut jo riittävästi tosikkomaisuudesta. Kjäh!
kikolo ja gootti;))
*maalailee kuvan mieleensä* glups;))
tuo kuvaa vain sukupuoltasi.
pah.
Mietin siis tarkemmin, kun sulle ei mikään kelpaa.
No vaikka se, etten naura koskaan ja hymyileminen sattuu helkkaristi. Joko sillä saa lisää pisteitä?
olen tosikko.
-piste-•
huumorimielellä :D
*hyvin menee Teilläkin*
*hymy*
johtuu varmaan siitä, että mä olen yksinkertaisesti helvatan hyvä.
ai hyvin menee vai,,,#####