Autoliittokin voisi tehdä jotain ,eikä vain ihmetellä kallista bensan hintaa.Eli sinnekin tarvittas miestä tai naista mikä tekis jotain palkkansa eteen! Autoliiton pitäisi minun käsittääkseni pitää autoilijoiden puolia,ei vaan siltä aina näytä. Tehkää nyt jotain käytännössä että oksat pois!!! Ja jättäkää pas..ka puheet vähemmälle!! Kyllä poliitikot ne puheet hoitaa...
AUTOLIITTO NYRKKIÄ PÖYTÄÄN !!!
Tarttis tehrä jotain
4354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Autoliitto on kaapattu kaikessa hiljaisuudessa pikkuhiljaa vuosien saatossa. Nyt aktiiveina on karavaanaripappoja ja eläkkeellä olevia poliiseja.
Se liitto on aivan tyhjän kanssa, ei sieltä mitään tukea/apua tule. Sen verta vetelää on niitten touhu...kehotetaan vaan äänestämään seuraavissa eduskuntavaaleissa oikein ja oikeita ihmisiä. Ja paskat sanon minä.
Mitenkä sitten kuvittelet, että asiat muuttuvat? Elämme demokraattisessa yhteiskunnssa jossa hommat hoidetaan viimekädessä äänestämällä! Sen kannattaisi näin alkuun sisäistää sen jos haluaa muutoksen aikaan. Äänestämättä jättäminenkin on äänestämistä. Silloin saa kaikenmaailman viherhörhöt ja kukkahattutädit vallan juuri SINUN tarjoamalla tarjottimella.
Toki on totta että ei auta pätkän vertaa tuo hymistely jossa kehotetaan äänestämään oikeita ihmisiä. Pitäisi aktiivisesti ottaa selvää siitä, kuka on oikea ihminen ja myös tarkkailla, tekikä tämä oikea ihminen niin kuin lupasi. Välillä autoliitto voisi muistuttaa näitä oikeita ihmisiä lupauksistaan.
Sanojen syömistä ja lupaukset on vain lupauksia meininki, sitä se demokratia on. Äänestyslippuun voi kirjoittaa mitä hyvänsä, tulos on aina yhtä tyhjän kanssa. Aina olen äänestänyt, kun kutsu on käynyt, mutta ei tämä suomi niminen maa sen paremaksi ole tullut.
Rikkaat rikastuu, köyhät köyhtyy, terveyspalvelut ovat mitä ovat, kouluja lakkautetaan, kuten päiväkoteja, autot maksaa, bensa maksaa, on alv ja ties mitä.
Ja Autoliitolle sanon vielä kerran, että PAH!