Onkos kukaan nähnyt tampereella Mercury Sablea, vaaleen sininen väriltään, palm beachin kilvissä ja kuskina ilmeisesti vanhempi "herrasmies". Kyseinen kaveri oli vetäny eilen mun A3:n takapuskurin uuteen uskoon ja poistunut tietenkin paikalta. Joku oli onneksi nähnyt tilanteen.
Jos joku sattuu tietämään auton omistajasta jotain niin olisin erittäin kiitollinen, mulla on rekisterinumero tiedossa, joten oikeita tietoja vastaan tarjoan vaikkapa eurokossun (jos kelpaa) :)
Jos joku sattuu tietämään auton omistajasta jotain niin olisin erittäin kiitollinen, mulla on rekisterinumero tiedossa, joten oikeita tietoja vastaan tarjoan vaikkapa eurokossun (jos kelpaa) :)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja mikset ilmoita poliisille?
.. sinut luulemaan, ettei viestin lähettäjä ole ilmoittanut poliisille? Luuletko kenties, että poliisilla on tiedossa ulkomaisten autojen rekisterit?
Ja tietenkin olen ilmottanut asiasta poliisille. Ainoa ongelma on, että jenkkikilvissä oleva auto ei löydy mistään rekisteristä täältä suomesta ja ajattelin kysyä, josko joku sattuisi tietämään kyseisen auton/omistajan.
Kiitos, juurikin näin! :D
saada tietoa?
Joo. Laitoin tossa mailia suoraan palm beachin poliisille ja ne lupas toimittaa tiedot. Eiköhän se sankari jää kii. :)
Ei tässä mitään poliiseja tarvita. Nokkaan vaan ja käppyrältä rahat pois korkoineen!
nokkapeltiin nyrkillä ja sanoen, että saatana.
Homma selvis. Sain jampan henk koht. kiinni. Tosin väitti olleensa "ellin synttäreillä" ja ei ollut ajo-oikeutta ja ikääkin vain 82v. Mutta mikäs siinä, oli jo oman autonsa ehtiny korjauttaan. No pääasia, että joutuu maksumieheks ja saan ens viikol auton kuntoon.