15-vuotiaana jäin koukkuun koneeseen ja etenkin nettiin, ja tätä nykyään oon koneella lähes 20 tuntia päivässä, mitä nyt ehin nukkua ja silleen, silloin tällöin käyn lenkillä. Riippuvuus on niin paha, etten pysty laittaan konetta pois saati puhua lääkärille koneen pois viennin pelossa. tätäkö on mun loppuelämä?
riippuvuus koneeseen
20v
2
363
Vastaukset
- jos...
joku vain tulee ja vie sen koneen sulta pois!
- Hullu
Aattele tulvaisuutta ja käytä se aika koneen äärellä siihen et suunnittelet jonkun näppärän muuntajan, joka muuntaa fyysisiä olemuksia (ihmiset, esineet, ym) biteiksi ja sitte niitä vois siirrellä nettilinjoja pitkin ympäriinsä.
Koneriippuvuus loppuis siihen paikkaan ku pääsis koska tahansa parin kypän kuukausihinnalla matkusteleen ympäri maailmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867