Opiskelu on kivaa

Mä tykkään et on kiva opiskella iltaisin. Mä oon käynyt iltakoulua nyt jo kolme viikkoa, Mitä kokemuksia teillä on?
3190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mukavaa. Tekemälläkin oppii.

Minulla on taipumuksenani opetella asioita omituisessa järjestyksessä. Olen mm. joskus perustanut ravintolan ja vasta sitten opetellut kokkaamaan. Useammankin taidenäyttelyn olen sopinut, ennenkö puoliakaan töistä on ollut valmiina. Niin ja lupauduin kirjoittamaan joitain julkaistavia juttuja ja nyt sitten joudun opettelemaan pilkkusäännötkin. Myös piirtämään opettelen lehtien palstoilla, sen sijaan, että olisin opetellut/opiskellut ennenkö lupauduin...
-Kuvantekijätkään kun eivät välttämättä moista taitoa osaa.

Opiskelussa ja oppimisessa lienee pitkälti kyse motivaatiosta. Sen oppii minkä opetteluun on kunnon motiivi.

Äänestä

millaisesta iltkoulua käyt? Itselläni varsinaiset opiskelut ovat kaukainen asia, olen niin kiinni työelämässä, mutta joitakin iltakursseja tulee epäsäännöllisesti käytyä, niinkuin tässä keväällä atk-kurssia. Mukavaa vaihtelua normaalirutiineihin.

Äänestä

syksyisin meillä selataan työväenopiston esite melkein riekaleiksi,kun koitetaan sovitella kurssiaikatauluja.Nytkin pitäisi käydä venäjän- ja espanjantunneilla, maalauskurssilla, tietokonekurssilla ym. ym. kaikkiin ei millään voi mennä, kun menee päällekkäin...no johonkin kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepesusi kirjoitti:

Mä tykkään et on kiva opiskella iltaisin. Mä oon käynyt iltakoulua nyt jo kolme viikkoa, Mitä kokemuksia teillä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu