SDP:n uusi keulakuva Eero Heinäluoma ei jätä arvailujen varaan mitään. Hänellä on otsaa nimittää oikeusministeriksi, pätevyydeltään heikoin lenkki, koko sdp.stä.
Leena Luhtasen (sdp) valinta oikeusministeriksi tarkoittaa sitä, että heinähattu perusti pajatson, jolla on helppo pyörittää ministerirulettia.
Leena Luhtasen (sdp) valinta oikeusministeriksi tarkoittaa sitä, että heinähattu perusti pajatson, jolla on helppo pyörittää ministerirulettia.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...ei ole munaa kuin pistää yksi paksuna oleva naisministeri lomalle, ettei joutuisi itse kätilöksi!
...hallituksen todellisesta johtajasta. Pääministerihän nimittää ministerit hallitukseensa, mutta sinä kirjoitat että nimitykset tekee Heinäluoma. Hei Mikko: kerrotko meille miksi Vanhanen ei nimittänyt ministerejä? :-D
Wiljami
Nyt kyllä Wiljami olet erehtynyt sarasta,sinähän olet vuokraviljelijänä tuolla kepun puolella.
Mutta ei hätiä mitiä,Heinäluoma ei ohjaile tasan tarkkaan sitten yhtään mitään,ei edes itseään vaan tuota ukkoa käännellään takinliepeistä ihan muualta.
Pääministeri hän ei ole eikä myöskään sellaiseksi ikinä tule,sinulle tuo voi olla kova paikka mutta omapahan on valintasi.