ei ole huuhaata,mut kiva nähdä kuinta kauan nää kaikki voi jatkuu kun lobarit häämöttää monille ihmisille ja jokapäivä uusia uutisia et taas lopuu joltain hommat:=(No kai se kohta on taas sama lama kuin -90luvun alussa tätä menoo en voi sanoo et perkele näitä suomen hommia:=(
http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/artikkeli/1101980947150
http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/artikkeli/1101980947150
Vastaukset 10
Vanhimmat
mekin ollan varmaan kohta työttömiö,luin sun linkin,mites kondis
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000010583249
ei olla ja mulla kyllä olis duunia niin paljon et saisi tehdä vaikka 24 tuntia kokoajan mut ei kiinosta sellaiset ja muutenkaan ei jaksa;=)No kondis aika hyvä olin juuri legurissa sellaisessa kuvauksessa piti makaa 40min.sellaisessa lavetilla;=))
lääkäri homma on yhteydessä työtömyyteen?Et jos mä käyn legurissa jää kipparikin työttömäksi?Minusta silloin tulen hyvällä tuurilla kondikseen ja sit voin käydä duunissa jota mulla olis muillekin jakaa;=)
anteeksi olemassaoloni ja hei sitten samantien
et kai sä ulkona minkään kaivinkoneen lavetil joutunu makaa tällä säällä
sitäkö tarkoitit no minä pyydän anteeksi omaa tyhmyytäni tässä kai pyörii niin monia juttuja päässä ettei enää osaa ajatella järkeväsi:=(Mut sorry vaan:=)
sellaisella lavetilla,mut tää oli pienempää mallia;=)
Onneks ei tuu tänne hesarii,nii ei tartte lukee noita.
Kuinkas muuten huristaa,luin jostakin sinun löytäneen ihanaisen ;)))
kiva lukea kun jokapäivä lopuu ihmisiltä duunit alkaa pelottmaan vaan et kohta samallainen lama kuin 90 luvulla:=(No tässä se menee aika kivasti olokin jo parempi kuin pariviikoa sit:=)Joo onhan tossa yksi nainen jota pikkusen tapaillut ja mukava ihminen tuntuu olevan:=)