Ruotsiin porvarienemmistö/Nato/Suomi

Ruotsiin tulee ensi vaaleissa porvarienemmistö ja Ruotsi liittyy Natoon.

Mitä tekee Suomi?
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...

Äänestä
  • Ylipäällikkö humauttaa käsilaukullaan jos yritätte aikaisemmin.

    Äänestä

  • giv'akt! kirjoitti:

    Ylipäällikkö humauttaa käsilaukullaan jos yritätte aikaisemmin.

    Kun Halonen on valittu viimeiselle kaudelleen, hän alkaa puhua turvallisuustarpeesta ja näkee Naton olevan ainoa ratkaisu, koska EU ei ole sotilaallinen liitto.

    Halonen on järkevä nainen ja vaalien jälkeen ei enää tarvitse välittää äänestäjistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MattiLehtonen kirjoitti:

Ruotsiin tulee ensi vaaleissa porvarienemmistö ja Ruotsi liittyy Natoon.

Mitä tekee Suomi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu