miksi?

Mistä johtuu että "uskonto" aiheisilla palstoilla käytetään eniten caps lockia?
3324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen muuten ihmetellyt samaa.

Varmaankin siksi, että HERRAN ASIALLA KUN OLLAAN, NIIN PUHUTAAN VOIMALLISESTI JA VÄKEVÄSTI. PAKANAT JA ATEISTIT PIIPITTÄVÄT, MUTTA TOSI USKOVAINEN HUUTAA KURKKU KIRKKAANA TOTUUKSIA JUMALASTA.

Äänestä

Onhan monen "Jumalan miehen" puhekin huutamista. Esimerkkinä Veli Saarikalle, Sana ja Ylistys-seurakunnasta. Oikein korviin koskee, ja kun perkelettä ja saatanaa vielä työnnetään saarnassa joka väliin, niin koskee korviin vielä enemmän.
Huom. En ole tässä tuomitsemassa Veli Saarikallea, hänen saarnaustyylinsä on vaan mielestäni aika pelottava.

Äänestä
  • Veli Saarikalle on mahtava hemmo. Saarikalle kun saarnaa, niin tulee aina hymy huulille. Se on prohveettakin :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jomppedz kirjoitti:

Mistä johtuu että "uskonto" aiheisilla palstoilla käytetään eniten caps lockia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu